برگزاري مراسم یادواره 33 شهید شهر بافران

نایین
ساختار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مراسم یادواره شهدای شهر بافران ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، حضرت اباالفضل العباس (ع) را قهرمان عرصه شجاعت، فداکاری و شاگرد مکتب حسین بن علی (ع) عنوان کرد.


پوربافرانی با بیان اینکه مکتب و نهضت حسینی بعد ازسالیان سال پرشورتر از گذشته به حیات خود ادامه می دهد حرکت در نهضت حسینی را پرتویی از قرآن دانست که خود ریشه در قرآن دارد. وی افزود: حرکت امام (ره) و شهدا متأثر از مکتب اباعبدالله الحسین (ع) بود.
نماینده نایین و خوروبیابانک در ادامه به ویژگی مهم حضرت عباس (ع) «ادب» اشاره کرد و افزود: ایمان، یقین و الهی بودن هدف، قدرت محکمی است که در وجود سقای دشت کربلا نهاده شده است.

وی بیان داشت: شجاعت عباس هم شجاعت علوی و هم هاشمی است و بصیرت و آگاهی دینی عباس در انتخاب راه، باید الگو و سرمشق ما باشد که برای ساختن نظام جمهوری اسلامی هم چون عباس، مطیع رهبری و ولایت باشیم.

 

بصیرت و آگاهی دینی عباس در انتخاب راه، باید الگو و سرمشق ما باشد که برای ساختن نظام جمهوری اسلامی هم چون عباس، مطیع رهبری و ولایت باشیم.


وی نهضت اباعبدالله(ع) را با عظمت ترین و ارزشمندترین قیام تاریخ برای احیای امر به معروف و نهی از منکردانست.
نماینده نایین و خوروبیابانک با بیان اینکه امروز دفاع مقدس و شهادت از کجا نشات گرفته بیان داشت: یکی از انوار و پرتوهای نهضت بزرگ عاشورا، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری های معمار بزرگ انقلاب بود که امروز ادامه مسیر با رهبری عالمانه رهبر معظم انقلاب است .
پوربافرانی در پایان افزود: در نهضت عاشورا شهادت، ایثار و ازخودگذشتگی و فرهنگ خدمت به تمام معنای واقعی کلمه تجلی و نمود یافت.
گفتنی است مراسم یاد واره شهدای شهربافران هرساله عصر روز تاسوعای حسینی با حضور ولایتمداران و مسئولین شهرستان نایین برگزار می شود.