پوربافرانی در نشست خبری :یکی از کارهای اصلی نماینده پیگیری مطالبات مردم است .

عمومی
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نشست خبری اصحاب رسانه با پور بافرانی نماینده مجلس نایین وخور بیابانک در دفتر نماینده برگزارشد.

 در این نشست خبری خبرنگاران در خصوص مسائل مختلف ملی ومنطقه ای سوالاتی  مطرح نمودند .

عباسعلی پوربافرانی ضمن تشکر ازحضور خبرنگاران و گرامی داشت حماسه 9 دی و سالروز جهاد کشاورزی و تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار  نقش خبرنگاران  در انعکاس مطالب مهم به مردم را بسیار مؤثر دانستند و در حوزه های مختلف راه روستایی ، بهداشت ودرمان ، اشتغال ، بودجه وموارد دیگر به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند .

نماینده مردم شهرستان های نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون توسعه روستایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره راه های روستایی گفت: در طول چند سال گذشته در حوزه راه روستایی کار زیادی انجام نشده و هر دو شهرستان نایین، خور و بیابانک از این حیث وضعیت بسیار نامناسبی دارند که در این راستا پیگیری هایی انجام گرفت و قول مساعد از طرف وزیر راه و شهرسازی داده شد که با توجه به عدم پرداخت مطالبات از طرف دولت مناقصه صورت نگرفت و پروژه تعطیل شده است. در سال ۹۶ وزارت راه و شهرسازی با اختصاص ۳ میلیارد تومان راه روستایی برای نایین و ۲ میلیارد تومان راه روستایی برای خور و بیابانک که جمعا ۲۱۰ کیلومتر راه را شامل می شود، برای بهسازی موافقت کرد.
• متاسفانه پروژه به دلیل نبود قیر به تعویق افتاده بود که با پیگیری مجدد و تامین قیر مورد نیاز، پروژه بهسازی به زودی و به صورت آسفالت گرم از سرگرفته می شود. در حوزه ساخت حدود ۴۰ کیلومتر راه های روستایی جدید ساخته و آسفالت خواهد شد.


پوربافرانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره استعفای نمایندگان استان اصفهان نیز گفت: مهمترین موضوع آینده کشور بحران آب است. برداشت بی‌رویه آب از آبریز حوضه زاینده رود و کمبود بارش سبب شده میزان ورود آب به حوضه آبریز آب زاینده رود کاهش پیدا کند. با پیگیری های انجام شده قرار شد در بودجه سال ۹۸ اعتبار ویژه‌ای به این موضوع اختصاص یابد. نمایندگان برای اعتراض به عدم اختصاص بودجه در سال ۹۸ تصمیم به عدم حضور در صحن مجلس و استعفا گرفتند. پیگیری های مناسبی با دستور رئیس جمهور محترم صورت گرفت و قرار شد ستاد احیا زاینده‌ رود تشکیل شود.


عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره وضعیت فرش دستباف و بیمه شدگان در این زمینه خاطر نشان کرد: به دلایل مختلفی از جمله سیاست های غلط و عدم توجه لازم از سوی مدیران، این حوزه دچار سیر نزولی شده است. دردوره نمایندگی آقای طباطبایی کارگاه ماهان ایجاد شد ولی به دلایل مختلف تعطیل شد. پس از آنکه در اداره فرش کارگاهی تشکیل گردید بنا به دلایلی از جمله مشکلاتی که برای همسایگان این محل ایجاد شد ساختمان تعاون روستایی برای ایجاد کاربری جدید در اختیار قرار گرفت و کارگاه شرکت فرش به این مکان منتقل شد. مقرر شد بیمه قالی بافان با توجه به نبود بودجه لازم در دولت سهمیه ای برای کسانی که بیمه آنها به علت عدم پرداخت بدهی قطع شده بود مجددا برقرار شود و در ادامه تصمیم گرفته شد هر ۴ یا ۵ نفر یک کارگاه کوچک تشکیل دهند که این موضوع با همکاری تامین اجتماعی و کارگاه فرش امکان اجرایی شدن پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه در پیگیری مسایل و مشکلات مردم و مراجعین نیز افزود :یکی از کارهای نماینده پیگیری مطالبات مردم است اما تنها با درخواست دادن افراد کار انجام شدنی نیست و نیاز به بررسی درخواست از اداره و پیگیری دارد و الزاما دادن درخواست پایان کار نیست و نیاز به پیگیری است سعی من بر این بوده تا درخواست ها را بررسی کرده و تا جایی که امکان دارد پیگیر انجام آنها باشم

نماینده مردم نایین وخور وبیابانک در مورد اختصاص باغ بانوان گفت :باغ مصلی ظرفیت بسیار بزرگی است و نباید محدود شود و باید جایگاه خود را به عنوان مکان توریستی پیدا کند . به دلیل عدم هماهنگی های لازم بین اوقاف ،میراث فرهنگی وشهرداری مشکلاتی بوجود آمد که خوشبختانه توافقاتی حاصل شده و قرار است  قرارداد باغ مصلی با شهرداری منعقد وانشا الله از این ظرفیت به خوبی استفاده شود .

باغ بانوان مکان مناسب نیاز دارد  باید فضای مناسبی باشد که امکان استفاده برای همه را داشته باشد ودسترسی به آن آسان بوده و بتوان همه روزه استفاده کرد با توجه  تحویل زمین وساختمان به شهرداری نایین انشا الله هرچه زودتر شهرداری باغ را برای استفاده بانوان آماده کند ،اگر جای بزرگتری بود بهتر بود ولی فضای فعلی نیز با حدود 8000 مترمربع وسعت و سالن و امکانات مناسب بانوان می باشد..............

ادامه دارد

khabar971014

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.