نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی : در حوزه بهداشت و درمان از نظر حضور متخصص و تجهیزات نسبت به شهرهای دیگر با جمعیت مشابه عملکرد رضایت بخشی داشته ایم

عمومی
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخش دوم نشست خبری عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور وبیابانک با اصحاب رسانه

از دیگر سوالاتی که در این نشست خبری مطرح گردید میزان تحقق و تصویب بودجه بود که عضو هیئت رییسه فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی اینگونه پاسخ داد :
درآمد کشور ما همچنان برنفت و مالیات است. در بخش نفت باید از ظرفیت‌های موجود استفاده شود و از این نعمت خدادادی درست استفاده کنیم و از خام فروشی بپرهیزیم ضمن اینکه متاسفانه هنوز نتوانسته ایم وابستگی به نفت را به میزان مورد نظر کاهش دهیم. همچنین در راستای تحریم های ظالمانه آمریکا فشار های مختلفی بر روی کشور هست تا نتوانیم نفت خود را به آسانی بفروشیم.
در سال های ۹۶ و ۹۷ بر اساس برآوردها حدود دو و نیم میلیون بشکه نفت در روز می فروختیم که الان خیلی کمتر است. بنابراین همه بودجه تحقق نیافت. انشاءالله با راهنمایی های مقام معظم رهبری و همت والای مردم و تدبیر دولت در این زمینه به موفقیت برسیم تا انشا الله بودجه کشور با تخصیص خوبی روبرو گردد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خودتان در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان نایین راضی هستید اینگونه پاسخ داد :
حوزه بهداشت و درمان بسیار وسیع است. در اینجا از آقای دکتر هاشمی تشکر می کنم. ایشان یکی از وزرای بسیار خوب ، شجاع و جدی بودند. برای آقای دکتر نمکی سرپرست جدید وزارتخانه هم آرزوی موفقیت می کنم.
از آنجا که سلامت مردم به حوزه بهداشت ودرمان وابسته است نیاز به توجه ویژه دارد. در مورد شهرستان نایین بعد از چندین سال مردم از امکانات خوبی برخوردار شدند. یکی از این تجهیزات دستگاه OPG است که با راه اندازی آن مشکل مردم شهرستان در حوزه دندان پزشکی پس از سالها مرتفع گردید. در حوزه تجهیزات پزشکی به شخصه راضی هستم و امکانات خوبی برای شهرستان فراهم شده است. MRI نیز در حال انجام است. با توجه به مشکلاتی که در کشور داریم نسبت به جمعیت منطقه از همه نقاط بهتر هستیم. به جرات می توان گفت هیچ کجای دیگر در کشور که از نظر جمعیت با ما برابر باشد چنین امکاناتی را در حوزه بهداشت و درمان دارا نیست. در حوزه مدیریت و پرسنل همه زحمت می کشند دو مورد عمده ای که وجود دارد بعضا از پرسنل شکایت دارند. از مردم عزیز می خواهم که صبر وحوصله بیشتری داشته باشند و پرسنل عزیز نیز همکاری بیشتری داشته باشند. در مورد کمبود متخصص، برای متخصصان ارولوژی، مغز و اعصاب، طب اورژانس و پوست نیز درخواست داده ایم و پیگیری های زیادی انجام شده است انشا الله با قول هایی که داده اند، امیدواریم حضور این متخصصین نیز در شهرستان منجر به تکمیل کادر تخصصی شود. در خصوص راه اندازی بیمارستان افضلیان نیز باید عرض کنم با توجه به اینکه بیمارستان فعلی از نطر فضا و نحوه ساخت با مشکلاتی روبروست اگر بیمارستان افضلیان به اتمام برسد سطح امکانات بهداشت و درمان شهرستان به سطح بسیار بالایی خواهد رسید که در این زمینه نیز فاز دوم این بیمارستان با اعتبار خوبی آغاز گردیده است.
عضو هیئت رییسه فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی در حوزه اشتغال نیز پاسخگوی خبرنگاران بود و در این زمینه گفت:
در یک بررسی کلی و در مقایسه با کل کشور وضعیت اشتغال موجود در شهرستان وعدم اخراج و تعدیل کارگران بهتر از جاهای دیگر بوده است به گونه ای که در استان اصفهان ۲۸ هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که این آمار را در شهرستان نایین در مقایسه با سایر شهرستان ها اگر بررسی کنیم بسیار کمتر است. با توجه به بازار دچار رکود سعی شده شغل های موجود حمایت شود ، مشکلاتی وجود داشته که سعی شده مرتفع شود. در حوزه قطعه‌سازی هم با ملاقاتی با وزیر صمت داشتم. هم تذکر داده شد در این مدت و همچنین طرح های توسعه ای نیز در برخی واحد ها انجام گرفت.
با توجه به شرایط اقتصادی که کسی حاضر به سرمایه‌گذاری نبود، خدا را شکر اقدامات خوبی انجام شد. کارخانه روماک که در حوزه تسهیلات ودستگاه ها مشکل داشتند پیگیری های زیادی شد که انشاالله امکان راه اندازی این واحد تا پایان سال وجود دارد. واحد های صنعتی و معدنی دیگری از جمله تولید کنسانتره ، گلوله های سرامیکی ، خشکبار خاورمیانه ، کارخانه بسته بندی مواد غذایی، کارخانه کاغذ سنگی در حال پیگیری و انجام مراحل کار هستند .کارخانه فولاد بدون دخالت ما  توسط سرمایه گذاران داخلی انجام شده ولی اگر جایی نیاز بوده کمک شده است.در مورد کارخانه تجهیزات پزشکی که کلنگ آن زده شده تامین دستگاه‌های مربوطه در حال پیگیری است. اگر کسی حاضر به سرمایه‌گذاری باشد می تواند از طریق شرکت آوین طب در این حوزه این کار را انجام بدهد. اضافه شدن ۱۰۰ نفر به حوزه پرسنلی در توسعه معدن نخلک  ، آماده شدن  یک واحد تولیدی در فرخی و دو مجتمع خدماتی رفاهی  از دیگر مواردی بود که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به آن اشاره نمودند .
نماینده مردم شهرستان های نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص پروژه ساخت کتابخانه در نایین نیز گفت دستگاه های ذیربط متاسفانه اعتبارات کتابخانه را در جاهای دیگر هزینه ولی علیرغم وجود بروکراسی های اداری که مانع از انجام کار می شود آن را پیگیری نموده تا با توجه به هزینه ای بالغ بر دو میلیارد تومان  که مورد نیاز است این پروژه انجام شود.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.