پوربافرانی تاکیدکرد: کنترل هزینه ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده های الکترونیکی آنلاین

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه کنترل هزینه ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده‌های الکترونیکی پزشکی امکان پذیر است،گفت: جلوگیری از خدمات پارکلینیکی مجدد برای بیماران با نگاه ویژه به سوابق بیمار در پرونده های الکترونیکی امکان پذیر است.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت استفاده از پرونده های الکترونیکی در حوزه بهداشت و سلامت،گفت:یکی از بهترین راهکارها و روش های اصولی برای کنترل هزینه ها در حوزه بهداشت و سلامت اجرایی کامل الکترونیکی شدن پرونده های پزشکی بیماران است زیرا با این فرآیند می توان از انجام عکسبرداری پزشکی غیر اضطراری از بیماران جلوگیری کرد.

تشخیص دقیق تر بیماری ودرمان درحوزه پزشکی با توسعه پرونده های الکترونیکی

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با الکترونیکی شدن پرونده درمانی بیماران تشخیص پزشک در حوزه درمان بسیار دقیق تر می شود زیرا پزشک همزمان با ویزیت بیمار از شرایط جسمانی بیمار نیز با خبر است بنابراین پزشک با اگاهی از شرایط بیمار می‌تواند در بسیاری از خدمات پزشکی در زمینه تجویز به نوعی صرفه جویی کند.

وی ادامه داد: یکی از خاصیت های اساسی اجرایی کامل طرح پرونده الکترونیکی این است که پزشک می تواند از مصرف خودسرانه دارو توسط بیمار و همچنین از میزان داروهای که برای بیمار تجویز شده است اما بیمار از داروها فوق استفاده نکرده است نیز اطلاع کسب کند تا دارو نیز تنها برای رفع احتیاجات بیمار تجویز شود.

کنترل هزینه ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده های الکترونیکی امکان پذیر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه کنترل هزینه ها در حوزه سلامت با توسعه پرونده های الکترونیکی امکان پذیر است یادآورشد: جلوگیری از خدمات پارکلینیکی مجدد برای بیماران با نگاه ویژه به سوابق بیمار در پرونده های الکترونیکی امکان پذیر است.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.