پوربافرانی: گسترش گردشگری در کویر نیازمند حمایت جدی سازمان میراث فرهنگی است

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک گردشگری در کویر را ابتکاری نو و خلاق و گسترش آن را نیازمند حمایت جدی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دانست.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه گردشگری در کویر در گذشته ناشناخته بود و مورد توجه قرار نمی گرفت، گفت: اما در چند سال اخیر به ویژه از شهریور تا اردیبهشت ماه در مناطق کویری به ویژه در شهرستان های نایین، خور و بیابانک خانه های قدیمی به صورت بوم گردی برای گردشگران مهیا و آماده شده و همچنین تشکیل تورهای کویرگردی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
گردشگری در کویر ابتکاری نو و خلاق و گسترش آن نیازمند حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توسعه گردشگری در کویر به ویژه در حوزه انتخابیه خود تاکید کرد و افزود: این مهم ابتکاری نو و خلاق بوده و گسترش آن نیازمند حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی توسعه گردشگری در کویر را در افزایش جذب گردشگر خارجی و داخلی و همچنین درآمدزایی موثر دانست و گفت: باید جاذبه های گردشگری کشور به دنیا معرفی شود تا بتوان از پتانسیل اقتصادی آن نهایت بهره را داشته باشیم.

تشکیل وزارت گردشگری تاثیر چندانی در بهبود وضعیت گردشگری ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تشکیل وزارت گردشگری تاثیر چندانی در بهبود وضعیت گردشگری ندارد، تصریح کرد: هر چند با تشکیل وزارت خانه پاسخگویی به مجلس افزایش می یابد اما اینکه بخواهیم اتخاذ تدابیر مناسب برای رونق گردشگری را به تشکیل وزارت خانه گره بزنیم اقدام درستی نیست.

پوربافرانی یادآور شد: با استفاده از شیوه ها و ابزارهای موجود و همچنین ظرفیت سازمان میراث فرهنگی می توان گامی جدی در جهت رفع مشکلات حوزه گردشگری و بهبود وضعیت آن برداشت از سویی ابزارهای بسیار خوبی در حوزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داریم که می توانیم گردشگری و جاذبه های آن را از کوچکترین و دوردست ترین نقاط کشور به بزرگترین و دورترین نقاط دنیا مخابره کرد.

توسعه حمل و نقل عمومی مهمترین ابزار رونق گردشگری

این نماینده مردم در مجلس دهم، توسعه حمل و نقل عمومی را مهمترین ابزار رونق گردشگری دانست و گفت: زیرساخت ها از جمله جاده، آب، برق و گاز باید در مناطق دوردست وجود داشته باشد البته امروزه اینترنت و تلفن ها یکی از ابزار و لوازم ضروری برای صنعت توریسم است که تمامی آنها باید تقویت و مهیا باشد تا بتوان گردشگران بیشتری را جذب کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: برای هر گردشگر باید الگوی فرهنگی، اجتماعی و مذهبی خاص هر منطقه ای رعایت شود تا بتوان هم مردم را برای استقبال از گردشگر آماده کرد و از سویی گردشگر را به نوعی هدایت کنیم که موجب آسیب به بافت های مذهبی و آداب و رسوم سنتی مناطق نشود./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.