پوربافرانی: باید برای آموزش هزینه بیشتری بپردازیم

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مدیرعامل صندوق رفاه دانشجویی باید تدبیر لازم برای مدیریت منابع را به کار بگیرد که از کمترین بودجه بیشترین استفاده را کند.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت‌‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد معاون آموزشی وزارت بهداشت مبنی بر کمبود بودجه صندوق رفاه گفت: بودجه‌هایی که در لایحه بودجه پیش‌بینی می‌شود و در صحن مجلس نیز به تصویب می‌رسد، باید درآمدهای آن محقق شود تا به دستگاه‌های زیربط اختصاص پیدا کند.

باید برای آموزش هزینه بیشتری بپردازیم تا زیربنای کار محکم شود

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس افزود: صندوق رفاه نیز همانند سایر دستگاه‌ها است. باید برای آموزش هزینه بیشتری بپردازیم تا زیربنای کار محکم شود چراکه اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین اصول هر سیستمی آموزش است شکی در آن نیست اما به نظر بنده صندوق رفاه باید بتواند از سرمایه‌های موجود استفاده کند. ممکن است در برخی مواقع امکان برای تحقق بودجه پیش‌بینی شده، وجود نداشته باشد و درصدی از آن محقق شود لذا صندوق رفاه باید شیوه‌ای اتخاذ کند.

وی ادامه داد: اگر قرار بود بودجه پیش‌بینی شده مستقیما پرداخت شود که دیگر صندوق رفاهی نیاز نبود. صندوق رفاه باید فعالیت‌هایی که در اساسنامه آن پیش بینی شده را بتواند به نحوی مدیریت کند تا هم از منابع داخلی خود بیشتر استفاده کند و هم به نوعی حالت سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد را ایجاد کند.

برخی از موارد در بودجه‌های صندوق رفاه به صورت سرمایه‌ای است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد لزوم افزایش بودجه صندوق رفاه متناسب با افزایش دانشجو گفت: برخی از موارد در بودجه‌های صندوق رفاه به صورت سرمایه‌ای است، به عنوان مثال الزاما نیازی نیست که خوابگاه‌ها هر روز ساخته شوند و در این مواقع باید پیش‌بینی شود تا در دراز مدت بر اساس میزان دانشجویی که در طول سالیان متمادی اضافه می‌شود، خوابگاه از قبل ساخته شده باشد نه اینکه هر سال به تعداد دانشجویی که اضافه می‌شود، تعداد خوابگاه نیز اضافه شود.

مدیریت منابع در صندوق رفاه ضروری است

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: در برخی موارد افزایش بودجه صرفا با افزایش دانشجو نیست بلکه باید مدیریت منابع وجود داشته باشد یعنی باید پیش‌بینی کنند که بخشی را از طریق منابع دولتی و بخشی را از طریق ساختمان‌های مازاد استفاده کنند. در حال حاضر ساختمان‌های مازادی در کشور وجود دارد که اگر درست مدیریت شود می‌تواند بخشی از نیازهای صندوق رفاه، معاونت‌های آموزشی یا دانشجویی فرهنگی را تامین کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: تاکید می‌کنیم که آن میزان بودجه‌ای که برای صندوق‌ها پیش بینی شده، محقق شود ضمن اینکه مدیرعامل صندوق باید تدبیر لازم برای مدیریت منابع را به کار بگیرد که از کمترین بودجه بیشترین استفاده را کند./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.