پوربافرانی تاکید کرد: بروکراسی اداری بزرگترین مانع بر سر راه تولید

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیات رئیسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: متاسفانه بروکراسی اداری بزرگترین مانع بر سر راه تولید است و سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی نیز به آن دامن می‌زند.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ‌با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر به کارگیری جوانان متخصص برای رفع موانع رونق تولید گفت: چنانچه بخواهیم کلی نگاه کنیم، مانع اصلی بر سر راه تولید، بروکراسی اداری حاکم بر تولید است؛ در ادارات و بانک‌ها می‌بینیم کسی که آماده تولید است، زمانی‌که در فرآیند اداری این کار قرار می‌گیرد و یا نیاز به تسهیلات بانکی دارد، با سیستم بروکراسی اداری مواجه می‌شود که هم زمان و هم انگیزه را از دست می‌دهد.

دستگاه‌های ذیربط به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی افزود: بروکراسی اداری بزرگترین و مهمترین مشکل در حوزه تولید است. دستگاه‌های ذیربط به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و هر دستگاهی یک تعهداتی برای تولید دارد که اگر به موقع اجرا نشود، باعث مشکلاتی برای تولید کننده می‌شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی مشکل دیگر بر سر راه تولید است، تصریح کرد: می‌بینیم که در حوزه تولید، سخت‌گیری‌های بیمه‌ای و مالیاتی که بعضا از سوی برخی از ناظرین اتفاق می‌افتد، بدون در نظر گرفتن شرایط تولید کننده است و می‌طلبد که تولید کننده در مقتضیات زمان دیده شود که به چه شکلی باید با آن برخورد کرد.

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: بسته حمایتی که باید برای سرمایه در گردش تعریف کنیم مهم است. متاسفانه یک تولید کننده را وسط کار تولید رها می‌کنیم و نه بسته حمایتی برایش تعریف و نه حمایت می‌کنیم بلکه سخت‌ترین شرایط برای او ایجاد می‌شود.

مکاتبات و استعلامات انگیزه را از جوان می‌گیرد

وی در مورد وجود موانع بسیاری مثل وام اشتغال و همچنین لزوم دادن فرصت به جوانان برای فکر تولید علم، افزود: متاسفانه مشکل این است زمانی‌که یک جوانی وارد عرصه تولید می‌شود با یک حجم وسیعی از مکاتبات، استعلامات و تضامین مواجه می‌شود و در ابتدای راه انگیزه لازم را از دست می‌دهد و فرصتی پیدا نمی‌کند که به تولید بپردازد. این جوان فکر و ایده دارد و خلاق است اما سرمایه ندارد بنابراین اگر بخواهیم به این جوان بگوییم سرمایه‌ای تهیه کن و به عنوان بخشی از کار بیاور، حتما جواب نمی‌دهد و همین مانع کار می‌شود.

در سایه رونق تولید حتما شکوفایی اقتصادی ایجاد می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم مسیر سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال را به نحوی باز، آسان و تسهیل کنیم که رونق تولید ایجاد شود و در سایه رونق تولید حتما شکوفایی اقتصادی ایجاد می‌شود و در سایه شکوفایی اقتصادی، معیشت و رفاه مردم بهبود خواهد یافت./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.