پوربافرانی: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در گروی تعریف بسته تشویقی مناسب است

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، تعریف بسته تشویقی مناسب از سوی وزارت بهداشت و درمان را بهترین راهکار برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم دانست.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه تا دو سال آینده کمبود پزشک در مناطق محروم را جبران می‌کنیم، اما نمی‌توان پزشک را با زور در منطقه‌ای نگه داشت و باید ایجاد انگیزه شود، گفت: هم‌اکنون یکی از مشکلاتی که برای استقرار پزشکان در مناطق محروم وجود دارد، این است که ما ابزاری برای تشویق آنها برای ماندن در مناطق محروم نداریم یا اگر هم این ابزار را داریم، نتوانسته‌ایم برنامه‌های تشویقی خود را در جهت تامین رضایت آنها به خوبی اجرا کنیم.

طرح تحول سلامت تنها برای حضور پزشکان متخصص در مناطق محروم راهکار ارائه داده است

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در روند اجرای طرح تحول نظام سلامت که یک بسته ماندگاری است، راهکاری برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم ارائه نشده و فقط این بسته برای پزشکان متخصص تعریف شده است، اما به دلیل اینکه پرداختی به آنها انجام نشده است، در عمل این پزشکان هم رغبت کمتری برای ادامه فعالیت در مناطق محروم دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: اگر بخواهیم در درازمدت برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم برنامه‌ریزی کنیم، باید سهمیه بومی به این مناطق اختصاص پیدا کند تا پزشک موظف شود مدت زمان 10 یا 12 سال در مناطق محروم به ارائه خدمات به همشهریان خود بپردازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته اگر مسئولان حوزه سلامت بخواهند که ماندگاری پزشکان در مناطق محروم در کوتاه مدت تحقق پیدا کند، باید با تعریف کردن بسته‌های تشویقی مناسب، راهکاری را در این خصوص ارائه دهند./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.