پوربافرانی در تشریح عملکرد فراکسیون اقتصاد دیجیتال مطرح کرد: تقویت استارت‌آپ‌ها برای تقویت تولید و اشتغال

خبرگزاری ها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس گفت: تقویت استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا و همچنین حذف برگه‌های کاغذی از ضمانت‌نامه و پرونده‌های بانکی از مهمترین اهداف فراکسیون اقتصاد دیجیتال است.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد فراکسیون اقتصاد دیجیتال گفت: علی‌رغم اینکه می‌دانیم اقتصاد دیجیتال یک بحث نوپا تلقی می‌شود و حرف و حدیث‌های بسیاری نیز درباره اقتصاد دیجیتال وجود دارد اما آنچه مسلم است این است که اقتصاد دیجیتال در حوزه فناوری، اطلاعات، اینترنت، شبکه‌های دیجیتال و سایر موارد تعریف می‌شود که با این مباحث کاری نداریم اما آنچه که باعث شد تا این فراکسیون شکل گیرد به دلیل کارهای استارت‌آپی و نوپایی بود که پایه آن دیجیتال است.
حذف برگه‌های کاغذی از ضمانت‌نامه و پرونده‌های بانکی مورد پیگیری قرار گرفت تا بانکداری الکترونیک رونق پیدا کند

تمام ظرفیت‌های دیجیتالی در جهت شکوفایی اقتصاد سهم دارند

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نوعی محور دیجیتالی فراکسیون تولید و اشتغال که به شکل معمولی کار می‌کند، پایه‌گذاری شد. طبیعتا این فراکسیون می‌خواهد که از تمام ظرفیت‌های دیجیتالی در جهت شکوفایی اقتصاد بهره‌مند شود. هدف این فراکسیون توسعه کسب و کارهایی که پایه و اساس آن شبکه است و شامل کسب و کارهای نوپا، اینترنتی و کسب و کارهایی که در فضای مجازی شکل می‌گیرد، است در واقع هدف به عبارتی توسعه اقتصاد دیجیتال است.

پایه گزاری کمیته اقتصاد دیجیتال در وزارت اقتصاد

وی افزود: برای شروع به کار اولین جلسه را با وزیر اقتصاد در نظر گرفتیم تا وزارتخانه را در این مسیر هدایت کنیم که بتواند در فضای اقتصاد دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده و به نوعی بتواند از وضعیت موجود، خود را تغییر داده و راه را عوض کند که این جلسه بسیار موثر بود و وزارت اقتصاد نیز کمیته‌ای را در این حوزه با اقتصاد دیجیتال و ترکیبی از اقتصاد هوشمند و دیجیتال پای‌گذاری کرد.

استارت‌آپ‌ها باید در جامعه تقویت شوند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه‌ای نیز با کارشناسان ذیربط و هیات رئیسه فراکسیون برگزار شد. هدف این است تا کسب و کارهای اینترنتی را حمایت کنیم و کسب و کارهای نوپا و استارت آپی در جامعه تقویت شوند و راه توسعه و فعالیت‌های آنها را هم به صاحبان حرفه‌ها و کسانی که در این حوزه‌ها مسئولیت دارند نشان دهیم و از این رهگذر بتوان از فضای موجود نهایت بهره‌برداری را به نفع تولید و اشتغال داشته باشیم.

رئیس فراکسیون اقتصاد دیجیتال مجلس با بیان اینکه بانکداری الکترونیک و حذف برگه‌های کاغذی از ضمانت‌نامه‌ها و پرونده‌های بانکی پیگیری شد، تصریح کرد: زمانی که از اقتصاد دیجیتال و بانکداری الکترونیک صحبت می‌شود باید گفت که چه دلیلی دارد که هنوز از پرونده‌های کاغذی استفاده شود. بانکداری الکترونیک به معنی تام کلمه باید رونق پیدا کرده و جایگاه اصلی خود را نشان دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: فراکسیون اقتصاد دیجیتال در حوزه نظارتی در همین جلسات اولیه که داشت هم نقش نظارتی و هم نقش مشاوره داشته است و امیدوار هستم تا در آینده بتوان تمام اهدافی که در فراکسیون پیش بینی شده، در فضای موجود و قابل تعمیم بهره‌برداری کرد./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.