پوربافرانی: بازنگری در دستورالعمل‌های بانکی، نقدینگی را به سمتِ تولید سوق می‌دهد

گفت و گو ها و مصاحبه
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده مردم نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در حوزه ضوابط و دستورالعمل‌های بانکی، بازنگری لازم را انجام دهیم و در اجرا باید دست مجری را برای مدیریت خوب باز بگذاریم تا مدیریت آن مدیر، جهت تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش تولید باشد.

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص چگونگی هدایت نقدینگی به سمت تولید، اظهار کرد: متأسفانه در حوزه سرمایه‌گذاری نتوانسته‌ایم نظر مردم را جلب کنیم و به همین دلیل نقدینگی به درستی هدایت نمی‌شود. یکی از مشکلاتی که وجود دارد سپرده‌های بانکی است که مطمئن نیست و به دلیل سودی که به آن تعلق می‌گیرد فرد را به گذاشتن سرمایه‌اش در بانک ترغیب می‌کند.

وی افزود: در حوزه تولید دچار یک بروکراسی شدید هستیم و اگر کسی بخواهد در بخش تولید یک سرمایه‌گذاری انجام دهد واقعاً اذیت می‌شود و ترجیح می‌دهد پول خود را در مسیر دیگری سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید موانع سرمایه‌گذاری در بخش تولید رفع شود، گفت: هم‌اکنون قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌هایی در سیستم بانکی داریم که متأسفانه بسیاری از جوانب در آن رعایت و توجه نشده است، یا اگر هم توجه شده در اجرا، مسیر درستی را طی نکرده است و مجری به خوبی رعایت نمی‌کند.

پوربافرانی ادامه داد: پس باید در حوزه ضوابط و دستورالعمل‌ها، بازنگری لازم را انجام دهیم و در اجرا باید دست مجری را برای مدیریت خوب باز بگذاریم تا مدیریت آن مدیر، جهت تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش تولید باشد. همچنین باید بسته‌های سرمایه‌گذاری تعریف و ارائه کنیم تا نظر مردم برای سرمایه‌گذاری جلب شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر بخواهیم یک نسخه معمولی برای جذب سرمایه‌گذاری در بخش تولید را تجویز کنیم که حداقل‌ها را تأمین کند، در فاصله زمانی دوماهه می‌توان این کار را انجام داد و تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری در فاصله زمانی دوماهه مطلوب است.

نماینده مردم نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فراکسیون اشتغال مجلس موضوع استفاده از تسهیلات برای بخش تولید را پیگیری می‌کند. امیدواریم که مردم سرمایه‌های خود را در حوزه اشتغال صرف کنند و بسته‌های سرمایه‌گذاری مطلوب در این خصوص وجود دارد.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.