حضور معاونان وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی در نشست مشترک شورای اداری وکارگروه اشتغال شهرستان نایین

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به دعوت عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خورو بیابانک در مجلس شورای اسلامی ،معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،معاون وزیر و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدیران عامل بانک های توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید کشور امروز 24 اردیبهشت ماه از شهرستان نایین بازدید کردند .

در این سفر یک روزه نشست مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال شهرستان های نایین با حضور دکترعیسی منصوری معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور و مدیران عامل بانک های توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید کشور در فرمانداری نایین برگزارشد.
در این نشست که با محوریت موضوع اشتغال برگزارشد مسائل شهرستان نایین برای استفاده از تسهیلات طرح های اشتغال و حفظ اشتغال موجود مورد بررسی قرار گرفت.
در ادامه هیأت بلند پایه وزار ت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نایین ، از کارگاه قالی بافی و ورزشگاه در حال احداث ومتوقف کارگران نایین بازدید کردند.

عیسی منصوری  در جلسه کارگروه اشتغال در فرمانداری نایین با اشاره به این‌که در سال ۹۶ و ۹۷ تسهیلات بانکی خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است اظهار داشت: امسال در استان اصفهان در بحث اشتغال فراگیر بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که توسط بانک‌های عامل هشت‌گانه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: نرخ سود مشارکت تسهیلات بحث اشتغال فراگیر با توجه به نوع طرح‌ها بین ۱۰ تا ۱۶ درصد خواهد بود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد:  در حوزه اشتغال روستایی نیز امسال در استان اصفهان افزون بر ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی با نرخ سود ۶ تا ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

منصوری تصریح کرد: بر اساس بازخوردهای دریافت شده و تجربه دو ماهه آخر سال ۱۳۹۶، دستورالعمل و بخشنامه جدید دریافت تسهیلات در سال ۹۷ در استان اصفهان تا پایان هفته ابلاغ خواهد شد که در دستورالعمل جدید علاوه بر افزایش سرعت دریافت وام، اختیار عمل کمیته‌های فنی شهرستان‌ها نیز به طور چشمگیری افزایش یافته و شهرستان‌ها می‌توانند وام‌های تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان را در شهرستان تصویب و خود مستقیم به بانک‌های عامل معرفی کننند.

وی به افزایش سرعت دریافت وام اشاره کرد و گفت: در این بخشنامه زمان ماندگاری طرح در دستگاه‌ها و بانک‌ها نسبت به سال گذشته از سه ماه به یک ماه کاهش یافته است؛ در حال حاضر مقداری کندی بررسی و پرداخت تسهیلات در بانک‌ها داریم که امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته و تمهیدات اندیشیده شده، این زمان نیز کاهش یابد.

معاون وزیر کار در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان نایین برای ایجاد اشتغال اظهار داشت: جلسه امروز به منظور بررسی وضعیت موجود اشتغال و توافق برای برنامه‌های توسعه اقتصادی و اشتغال شهرستان نایین برگزار شده که مقرر شد طرح‌هایی در زمینه‌های گردشگری، صنایع دستی، معدن و صنایع معدنی و طرح‌های روستایی در اولویت کاری قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، عباسعلی پوربافرانی، نماینده مردم شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک اظهار داشت: سال گذشته در قالب طرح‌های اشتغال فراگیر بیش از ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب ۴۰ طرح به شهرستان نایین اختصاص یافته که تاکنون بیش از ۸۵ درصد آن محقق شده است.

پوربافرانی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان تاریخی نایین در زمینه گردشگری افزود: شهرستان نایین با بیش از هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی در سال گذشته بیش از ۴۰ هزار نفر بازدیدکننده و گردشگر خارجی داشته است که این خود نشان از ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان در این حوزه را نشان می‌دهد.

وی به بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: بخش انارک به عنوان آکواریوم معدنی کشور شناخته شده و قدیمی‌ترین معدن ایران در این منطقه قرار دارد که باید در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری‌های لازم جهت ایجاد اشتغال پایدار صورت گیرد.

970224moavenvazirrefah

970224moavenvazirrefah1

 

 

منبع خبر : پیام نایین

 

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.