پوربافرانی در نماز عیدفطر :علت مخالفت برخی نمایندگان با بعضی از مفاد کنوانسیون FATF این است که این مفاد با جمهوری اسلامی و تعریفی که از تروریسم داریم متفاوت است./معدن چاه پلنگ در نایین راه اندازی می شود .

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 نماز عید سعید فطر به امامت حاج آقا سجادی امام جمعه محترم در امامزاده سلطان سید علی نایین برگزارشد سخنران پیش از نماز عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نائین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی بودند .

" اللهم اهل الکبریاء و العظمه و اهل الجود و الجبروت "
به گزارش تارنمای اطلاع رسانی و ارتباط مردمی ، عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف نائین و خوروبیابانک به عنوان سخنران پیش از برگزاری نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید ، در سخنانی بیان کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی از ابتدا تا کنون با فراز و نشیب هایی رو به رو بوده است و جنگ های متعددی من جمله جنگ های نظامی ، فرهنگی ، اقتصادی ، الکترونیکی و اجتماعی را متحمل شده است که تبعات و واکنش های مختلفی را در پی داشته است . در عرصه های مختلف اعم از جنگ نظامی بنا به تعبیر مقام معظم رهبری و با تأسی به قرآن کریم نشان داده شده است که حزب الله پیروز است و انقلاب اسلامی ایران هم در ابتدا و هم در ادامه توانست در برابر همه این ناملایمات بایستد که یکی از مهم ترین این جریانات حضور پرشور مردم در همه عرصه ها و در آخرین عرصه آن راهپیمایی روز جهانی قدس می باشد.

ایشان در ادامه افزودند : امروز کشور با مشکلاتی من جمله مشکلات اقتصادی مواجه است ؛ حوزه اقتصادی شاید یکی از حوزه های مهم و برجسته در زندگی مردم باشد اما اگر تواریخ اسلام و تشییع را مطالعه نمائیم مشاهده خواهیم کرد که اسلام و تشییع تمامی این ناملایمات را تجربه کرده اند و از تمامی این آزمون ها پیروز و سربلند بیرون آمده اند .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود : امروز مهم ترین موضوع حضور مردم است سال حمایت از کالای ایرانی را بارها اشاره نموده ایم ؛ یعنی حمایت مردم ، حمایت مسئولین از تولید و اشتغال و از کار و کارگر . در مجلس شورای اسلامی لوایح و طرح های مختلفی مطرح می شود که یکی از مهم ترین آن ها مسائل کنوانسیون ها ( FATF ) می باشد . کنوانسیون آلرمو که هم لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فرا ملی و هم لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم است (که به کلیه این موارد FATF گویند)و به تعبیر مقامات دولتی کشور ۴۸ اکشن پلن دارد و آن چه که امروز به آن دست یافته ایم این است که در تمامی این کنوانسیون ها باید بدانیم آیا طرف مقابل به تعهدات خود عمل می نماید یا نه .
ایشان افزودند :در برجام به تعهدات عمل نشد و علت مخالفت برخی نمایندگان با بعضی از مفاد این کنوانسیون ها این است که این مفاد با جمهوری اسلامی و تعریفی که از تروریسم داریم متفاوت است بند ۲۷ این کنوانسیون می گوید : هر کشور عضو می تواند با ارائه اطلاعیه کتبی به دبیر کل سازمان ملل متحد از عضویت انصراف دهد که یک سال بعد این سازمان انصراف را می پذیرد. بنابراین کسانی که در تعهدات مختلف دشمنی خود را با ایران نشان داده اند چگونه می توانند در یک سال چنین ظلم هایی را به کشور روا دارند،هر چند ما برای بعضی از روابط بین المللی نیازمند این کنوانسیون ها می باشیم اما نه به هر قیمت و شرطی و این کنوانسیون ها مورد پذیرش ما نخواهند بود چون مفاد آن ها دچار مشکل است .

این نماینده مردم در مجلس دهم در بخش دوم صحبت های خود ادامه داد : ۲ سال و اندی از خدمت گزاری در مجلس شورای اسلامی گذشت و کلیه مسائل متعدد کشوری و مسائل حوزه های انتخابیه که یک سوم استان را تشکیل می دهد قانون گذاری در رأس آن ها سپس نظارت و مطالبات مردمی مربوط به مجلس شورای اسلامی می باشد . نماینده شما در عرصه قانون گذاری در برنامه ششم توسعه ، در بودجه های ۹۶ و ۹۷ توانسته گوشه ای از مطالبات مردم را منعکس نموده و همچنین در حوزه نظارتی به عنوان اولین و فعال ترین نماینده مجلس معرفی گردد .

عباسعلی پوربافرانی گفت: در حوزه پیگیری مطالبات علی رغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد و علی رغم این که بودجه های استانی ، شهرستانی و کشوری در بعضی موارد از صفر تا ۵۹ درصد محقق شده ،پیگیری هایی صورت گرفته است  . در حوزه آب آشامیدنی خداوند را شاکر هستیم که گذشتگان سندی را برای آب آشامیدنی به میراث گذاشته اند که نائین امروز آب شرب و مصرفی داشته باشد و منابع شهرستان نائین نسبت به شهرستان و استان اصفهان از وضعیت خوبی برخوردار است .

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه آب های روستایی در شهرستان های نائین و خور و بیابانک بیش از ۱۵ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است که ۸ میلیارد و پانصد میلیون تومان مناقصه روستا های بخش مرکزی کوهستان و بهارستان انجام که به زودی پروژه آن شروع خواهد شد . همچنین در بحث مسکن مهر با پیگیری های متعدد بخشی از مشکلات آن مرتفع گردیده و پروژه مدرسه مسکن مهر با مشارکت خیر محترم شروع گردیده است .

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت : در حوزه گاز رسانی پروژه هایی  همچون گاز رسانی به قطب صنعتی زندوان که ۲۰ سال به طول انجامیده  ، روستا های سهیل و سپرو ، مرغداری ، بخش های صنعتی و مختلف و همچنین انارک ، چوپانان ، چاهملک ، خور ، فرخی و جندق متصل به شبکه گاز و بعضا برخوردارذاز گاز طبیعی شده اند که برخی از این پروژه ها در هفته دولت کلید خواهند خورد .

دبیر فراکسیون حمایت از توسعه روابط کشور های عضو اکو ادامه داد : در حوزه ها راه ها در خصوص راه نائین - اردستان و بالعکس و نائین - اصفهان و بالعکس تذکراتی به رئیس جمهور و وزیر مربوطه داده شده و اقداماتی نیز صورت گرفته است اما علی رغم مشکلات ۳۵ میلیارد تومان برای چهار بانده شدن جاده نائین - انارک اختصاص داده شده که ان شاءالله در آینده نزدیک بهره برداری می شود .

پوربافرانی بیان کرد :  در سال ۹۶ و همچنین در ادامه در سال ۹۷  به برخی از ایثارگران ، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی زمین تحویل شده است. تا الان نتوانسته ایم برای شهرداری هایمان منابع پایدار به دست آوریم ، شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی پیگیری شد ، معدن  چاه پلنگ شهرستان نائین که با توجه به پیگیری های به عمل آمده مقدمات ابتدایی کار فراهم شده و معاون وزیر محترم صنعت قول مساعد داده است تا پایان سال جاری بخش معدنی آن فراهم گردد که البته ۱۰ سال آینده ، نائین را متحول خواهد کرد .
در حوزه سرمایه گذاری بروکراسی های اداری تسهیل گردد تا بتوان با همکاری مردم پروژه های مختلف را به انجام برسانیم .
نماینده مردم شریف شهرستان های نائین و خورو بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوزه بهداشت و درمان گفت :قبول داریم هنوز مشکلاتی در زمینه نیروی متخصص بالاخص متخصص رادیولوژی  وجود دارد . بر اساس آمار موجود تعداد اعمال جراحی بیمارستان  در سال ۹۰ تا ۹۶ به ترتیب ۸۰۰ و ۱۴۳۲ و این در حالی است که این اقدام درخود نائین انجام می گردد ولی مردم  به شهر های همجوار مراجعه می کنند و این سزاوار نیست .
ایشان در ادامه افزودند : بیمارستان نائین در خور ۴۰ هزار نفر است ولی با امکانات موجود اگر در خور ۸۰ هزار نفر نبود هر چه مردم بخواهند تأمین می نمائیم تجهیزات تهیه شده برای دو شهرستان  ۲۶ میلیارد تومان می باشد ، در خصوص بیمارستان افضلیان بعد از پیگیری های متعددان شاءالله امسال آماده مناقصه است . درمانگاه بیمارستان جهت تأمین نیروی مناسب فقط به بخش خصوصی واگذار گردیده است  و تعرفه آن دولتی است .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی : در حوزه اشتغال تلاش بر این بوده  هیچ کارگاهی تعطیل نشود و ضمن توسعه اشتغال ، وضع اشتغال موجود حفظ گردد .در پایان هر انتقادی که راه توسعه و پیشرفت نایین را هموار کند و منصفانه باشد نه مغرضانه را پذیرا هستیم ./

 

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.