جلسه هم اندیشی در خصوص مسائل محله و حسینیه چهل دختران با حضور مسئولان شهرستان

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حضور نماینده مردم شهرستان های نایین و خور وبیابانک و با حضور مسئولین شهرستان  جلسه هم اندیشی مسئولین و هیئت امنای محله چهل دختران در خصوص بررسی مسائل و مشکلات این محله برگزار گردید.

 در این دیدار صمیمی که با حضور نماینده نایین، خور و بیابانک، فرماندار، شهردار و تعدادی از مدیران شهرستان برگزار گردید در خصوص مسائلی همچون طرح توسعه حسینیه محله چهل دختران، توسعه و تکمیل روشنایی اطراف این محله، ادامه عملیات احیا و باز آفرینی بافت تاریخی خصوصا بازار تاریخی نایین و ورودی بازار و موارد مربوط به سقاخانه چهل دختران و مجتمع تجاری موقوفه و همچنین مشکلات ترافیکی مسیرهای منتهی به بازار و این محل مورد بررسی قرار گرفت.
درباره محله تاریخی چهل دختران نایـین این محله که در دو سر بازار بزرگ واقع شده یکی از قدیمی ترین و بزرگترین محله های نایین می باشد. آثار بجا مانده از برج و بارو و خندق پای آن دلیلی است بر این ادعا در گذشته در کناره های شرقی این محله خندقی وجود داشته و ارتباط این محل از طریق دروازه بازار بوسیله پل چوبی معروف به تخت پل با بیرون شهر برقرار میشده است که بقایای قسمتی از خندق و دیواره های بلند آن و نیز برجک نگهبانی محله هنوز وجود داشته و دروازه چهل دختران نیز بصورت قدیمی خود و با درهای چوبی آن باقی مانده است .

970809cheheldokhtaran1

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.