تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر نایین با حضور پوربافرانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حضور  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  ، امام جمعه موقت نایین ،  مسئولین استان و شهرستان و بیش از ۱۵۰ نفر از داوطلبان بمناسبت روزجهانی داوطلب  ، از ۲۵ داوطلب و نیکوکار برترجمعیت هلال احمردر نائین تقدیر شد.

 در این مراسم عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور وبیابانک در مجلس شورای اسلامی  ضمن اشاره به شعار امسال روز داوطلب" داوطلبان جوامع تاب آور می سازند» و تبریک  چهاردهم آذرماه روز جهانی داوطلب بیان کرد : امیدوارم انشاالله فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه فعالیت های هلال احمر ذخیره آخرت همه عزیزان باشد. بسیاری از عزیزان داوطلب از اساتید ما هستند که علاوه بر اینکه در حوزه های علمی سرآمد بودند در حوزه  داوطلبان هم  سرآمد هستند ضمن تشکر از فعالیت‌های این عزیزان دست آنها را می بوسم .به  معنای واقعی داوطلب شما هستید که در عرصه های مختلف فعالیت می‌کنید ،  مشکلات متعدد ی که در  کشور داریم سبب شده که فعالیت های هلال احمر بیشتر نیاز جامعه امروز باشد وخدماتی را که نیاز است  بیشتر پوشش دهد از جمله  در حوادثی که در شهرستان رخ داده است  توانسته در این حوزه موفق عمل کند . 

پوربافرانی افزود: وضعیت هلال احمر به گونه ای است که اگر نیروی مردمی نباشد نمی تواند موفق عمل کند . نیروهای اداری در جمعیت تنها می تواند کارهای اداری را انجام دهد اگر نقش داوطلبان نباشد هلال احمر نمی‌تواند به تنهایی کاری از پیش ببرد، نقش نیروهایی که در سطح جامعه کار می‌کنند از جمله نیروی بسیج ، سازمان های مردم نهاد در بسیاری از عرصه ها موثر است و به تناسب آن نیروی داوطلبی هلال احمر هم بسیار موثر بوده است که امید است مستحکم در این حوزه بمانید.

 ایشان ضمن اشاره به شرایط سخت اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم  بیان نمود بخش اول مدیریت مسئولین است که می بایست درست انجام شود  ولی در کنار آن  نقش نظارتی مردم و مطالبه از مسئولین ، پاسخگوئی آنان را در پی خواهد داشت . بنابراین نظارت باید از طرف مردم باشد نباید به سادگی از کنار مسائل عبور کنیم  و در این امر باید به مسئولین کمک کرد .من به عنوان نماینده به هیچ مسئولی پاسخگو نیستم ولی به همه مردم پاسخگو هستم .

 عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس ادامه داد :در این خصوص داوطلب هلال احمر می تواند  ناظر در همه عرصه‌ها باشد نه اینکه منتظر یک سیل ، فاجعه و زلزله باشد وضعیت  معیشتی ، کمتر از سیل نیست و مردم نیازمند حمایت می باشند که  نقش داوطلبان می تواند موثر و تاثیرگذار باشد . سومین موضوع که به موضوع دوم مرتبط بوده واگر نظارت درست انجام شود اتفاق نخواهد افتاد رانت اقتصادی است  که متاسفانه مشکلات زیادی را ایجاد کرده است . بعضی از مسائل به کمک رانت در جامعه حل می شود که اصلا خوب نیست . قانونمندی وتبعیت از قانون لازم وضروری است اما باید به صورتی باشد که رانت اقتصادی از قانون عبور نکند چرا که  رانت و فساد سبب می شود که بیگانه چشم طمع به کشور داشته باشد که علیرغم تلاش دشمنان خدا را شکر مدیریت عالمانه رهبر معظم انقلاب  جلو این فسادها را خواهد گرفت  و انقلاب پابرجا می ماند .انشا الله

ایشان در پایان  از حضور  امام جمعه موقت ، اساتید معظم ، مسئولین استانی و شهرستانی ، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر و همه دست اندرکاران که در برگزاری این مراسم تلاش نمودند تشکر کردند .

در پایان از 25 داوطلب ونیکوکار برتر جمعیت هلال احمر تقدیر شد .

970917davtalab970917davtalab1

 970917davtalab3

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.