جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان نایین با حضور نماینده

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این جلسه در روز دوشنبه  نهم اردیبهشت با حضور عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مهندس شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استان اصفهان و مسئولین شهرستان نایین تشکیل شد .

در این جلسه  منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در جلسه بررسی خسارات وارده در طوفان و سیلاب نوروز امسال شهرستان نایین در محل فرمانداری نایین گفت: در مجموع بحران های ابتدای امسال، ۵۲۰میلیارد تومان در سطح استان اصفهان خسارت داشتیم که در در حوزه جهاد کشاورزی ۱۵۰میلیارد تومان، در حوزه مسکن ۲۰۰میلیارد تومان و در حوزه راه و راهداری حدود ۱۲۰میلیارد تومان به استان خسارت وارد شد که گزارش های مستند آن به تهران ارسال شده و خواستار توجه ویژه تهران به اختصاص بودجه برای جبران این خسارت ها هستیم.
وی با تشکر از مدیریت بحران شهرستان نایین در طوفان ۱۲فروردین امسال تاکید کرد: با وزش باد بی سابقه با سرعت ۱۳۰کیلومتر در ساعت و وقوع طوفان شن ما میتوانستیم بحرانی همانند استان فارس با تلفات جانی داشته باشیم که خوشبختانه با مدیریت صحیح بحران، این واقعه فقط خسارات مالی داشت که جای تقدیر و تشکر دارد.
شیشه فروش تصریح کرد: در طوفان نایین مردم مهمان نواز نایین حدود دوهزارنفر از مسافران در راه مانده را به طور رایگان در منازل خود اسکان دادند که این نشان از فرهنگ بالای مردمان کویر و این خطه کویری دارد.
وی افزود: برگزاری مانورهایی متناسب با شرایط و بحران های هرمنطقه امسال در دستور کار قرار گرفته تا در وقایع بعدی، دستگاه ها و ارگان های دولتی استان آمادگی بیشتری را در برخورد با حوادث داشته باشند.
در ادامه عباسعلی پوربافرانی، نماینده مردم شهرستان نایین گفت: در مجموع بحران سیلاب و طوفان امسال بیش از ۲۰میلیارد تومان به حوزه های راهداری، برق، کشاورزی، مسکن و برخی دیگر از زیرساخت های شهرستان نایین آسیب رسید که امیدواریم با مشارکت تمامی ادرات و ارگان ها و تخصیص بودجه های لازم این خسارات جبران شود.
وی با اشاره به دستور رییس جمهوری در خصوص جبران برخی خسارات تاکید کرد: در حوزه کشاورزی و راهداری بالغ بر ۱۰میلیارد تومان خسارت به شهرستان نایین وارد شده که باتوجه به وسعت و کویری بودن شهرستان لزوم تخصیص اعتبارات فوری در این بخش ها بسیار ضروری است.

980209bohran

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.