پوربافرانی در مراسم بزرگداشت معلم: تعلیم و تربیت پایه و اساس همه کارها

نایین
ساختار

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراسم جشن گرامیداشت  مقام شامخ معلم در شهرستان نایین با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ومسئولین شهرستان برگزار شد .

عباسعلی  پور بافرانی در این مراسم در سخنانی به بیان شخصیت شهید مطهری ، نقش و جایگاه معلم همچنین تأثیر گذاری آن در تربیت نسل آینده ساز مملکت پرداخت. وی گفت :امروز افتخار می کنیم کسانی که در جامعه دست اندرکارهستند دست ساخته و دستاورد معلمان و آموزش و پرورش هستند و این نشان دهنده نقش و اهمیت آموزش و پرورش در سازندگی جامعه است.

عباسعلی پوربافرانی نماینده نایین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت:تعلیم و تربیت پایه و اساس هرکاری است و اگر کشور اقتصاد و گوشه گوشه معیشت مردم با مشکل مواجه است، سر فصل این اشتباه، نقطه اولی به نام تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به نقش معلمین در اجتماع گفت:حسن خلق و فروتنی دو ویژگی مهم معلم است چراکه دانش آموز در برخورد اول حسن خلق را می‌آموزد و فروتنی در معلمان از انجا آشکار می‌شود که اگر معلمی جواب سوالی را نمیداند، صادقانه به این مسئله اعتراف کند و این موضوع نه تنها در دربعد تعلیم و تربیت، که درهمه ابعاد جامعه صدق میکند و مدرسه به عنوان خانه دومی که دانش آموز بیشتر وقت خودرا در آن سپری میکند، می‌تواند به عنوان یکی از کانون‌های مهم، مورد توجه باشد.

به گفته نماینده نایین و خوروبیابانک، آموزش و پرورش صحیح می‌تواند جلوی فضای مجازی بایستد و جامعه را به سمت و سوی اسلامی ببرد یعنی همان جایی که ما می‌توانیم ادعا کنیم شیعه اثنا عشری بوده و اگر معلم، عالم به مقتضیات زمان باشد، حتما دانش آموز عالم‌تر خواهد بود.

عضو فراکسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان به مسائل و مشکلات فرهنگیان اشاره و گفت: امروز در جامعه فرهنگیان مسائل و مشکلات متعددی را شاهد هستیم که از جمله آن میتوان به ارتقاء مدرک تحصیلی و پرداخت مطالبات آن‌ها توجه به وضعیت رفاهی معلمان و ایجاد کلینیک فرهنگیان از جمله مواردی است که درصدد تحقق آن‌ها پیگیری‌های لازم انجام شده است.

مراسم بزرگداشت مقام معلم در سالن امام خمینی (ره) با حضور مسئولین، فرهنگیان و اقشار مختلف مردم برگزار و از یازده مدیر و معلم نمونه استانی و منطقه‌ای تجلیل به عمل آمد.

980211naeinmoalem1

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.