پوربافرانی در همایش تجلیل از کارگران:رونق تولید در گرو حمایت و توجه به کارگران

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در روز پنج شنبه با حضور نماینده مردم در مجلس ، مسئولین استانی و شهرستانی از ۱۳۰ کارگر نمونه واحدهای اقتصادی، تولیدی، صنعتی و خدمت رسان شهرستان نایین تجلیل شد.

 عباسعلی پوربافرانی در همایش تجلیل از کارگران نمونه واحدهای اقتصادی شهرستان نایین گفت :در فرهنگ دینی ما توصیه شده که دست پدر و مادر را ببوسیم .پیامبر صلوات الله علیه دست کارگررا می بوسید و مقام معظم رهبری در جمع کارگران فرمودند زمانی کار شما ارزش است که این کار را درست انجام بدهید تولید با کیفیت انجام بدهید. دیروز در جمع فرهنگیان عزیز عرض کردم انسان امانتی است در دست معلم این امانت متفاوت با سایر محصولات است اما کارگر امانتی در دست دارد که می‌تواند این معلم را در جهت ارتقاء شغلی خود و هدایت دانش آموزان در مسیر درستی قرار دهد یا وسیله ای تولید کند که این معلم و دانش آموز را از مسیر اصلی و واقعی خود دور کند پس کار کارگر ارزشمند به شمار می‌آید .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در باره ارزش کار وکارگر ادامه داد :پول به تنهایی هیچ مفهومی ندارد واین کارگر است که با تولید کالای باکیفیت  ارزش آن را بالا می برد و تولید  کالای با کیفیت ایرانی و خرید آن مقدمه رونق تولید است و این مقدمه رونق تولید دست بیگانه و دشمن را پس می زند .امروز کشور ما با فضایی مواجه است که الگویش بایداقتصاد مقاومتی  باشد.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با اشاره به مشکلات معیشتی ، درمانی وکاری کارگران گفت : پیامبر (ص) می فرمایند کار را محکم باید انجام داد، درست باید انجام داد؛ رحمت خدا بر چنین کسی.متاسفانه در اثر عدم محکم کار کردن بعضی ها وعدم نظارت درست در مواردی باعث می شود که کارگری سختی کار دریافت نکرده و با مشکلات متعددی روبرو شود . عدم پرداخت تسهیلات به موقع به کارفرمایان ، بروکراسی های غلط اداری ،  عدم حمایت از کارفرمایان و سرمایه گذاران  به ضرر کارگران تمام شده ومنجر به بروز مشکلات و آسیب های اجتماعی برای آنان وخانواده هایشان می گردد .  علیرغم داشتن برنامه‌های توسعه ، متاسفانه کشور در عرصه اجرا  با مشکلاتی مواجه می شود در مواردی پیش‌بینی می‌کنیم که حقوق افزایش می‌یابد اما اینکه کارفرما چگونه تامین کند فکر نمی کنیم بنابراین منجر به اخراج کارگر می شود. 

 وی با اشاره به دفاع از حقوق کارگران و کارفرمایان از تریبون مجلس گفت :بنده خدمتگذار مردمی هستم که امروزه بزرگترین مسئله و دغدغه هایش اشتغال می باشد و با ایجاد و دعوت از سرمایه گذاران در نایین می توان به این مهم دست یافت .مسائل و مشکلات کارگران و کارفرمایان را از نماینده آنان شنیدم از آنها می‌خواهم که مطالبات شان را به ما مسئولین انعکاس دهند . واز مسئولین خصوصا بانک ها می خواهم  مسیر را هموار نموده و کار کارفرمایان را پیگیری نمایند و اولین اولویت پرداخت کارگر وحفظ اشتغال موجود باشد

این نماینده مردم با توجه به ضعف بخش دولتی در اداره بخشی از صنایع مانند سرب نخلک و پتاس خور افزود : با ورود بخش خصوصی 300 نفر در سرب نخلک به کار گیری شدند امامن دولت نتوانستم بیش از 100 نفر را به کار گیری کنم

پوربافرانی ادامه داد: در این شرایط دشمن دنبال این است که بخشی از اقتصاد نفتی را با مشکل مواجه کند. اقتصاد ما وابسته به سه بخش  نفت ، مالیات و درآمد شرکت های دولتی هست که متاسفانه عدم درستی اعمال قانون وبی تدبیری وبی سیاستی باعث می شود عده ای خاص از این منافع سود برده و ندانم کاری و  تحریم‌های اقتصادی معیشت  ورفاه مردم را مورد آسیب قرار می دهد .از راه های حفظ اشتغال موجود این است که مسئولین شهرستان باید هر کاری را که می توانند انجام دهند که کارگران در کارخانه ها باقی بمانند . مقدمات بیمه تکمیلی کارگران را فراهم کنند ومشکلات معیشتی ودرمانی آنان را مورد توجه قرار دهند من نیز در همه ابعاد از حقوق شما دفاع خواهم کرد . دست تک تک عزیزان کارگر وکارفرما را می بوسم و زحما ت شما را ارج می نهم که این گونه افتخار کار وتولید هستید .

در پایان از همه مسئولین محترم استا ن وشهرستان ، نیروی مقاومت بسیج ، نیروی انتظامی و همه کارگران وکارفرمایان عزیز وخانواده های آنان تشکر وقدر دانی نمودند.

980212naeinkaregar1980212naeinkaregar2

 

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.