اورژانس اجتماعی نایین با حضور مسئولان افتتاح شد

نایین
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پس از سه سال پیگیری ، اورژانس اجتماعی  نایین با حضور معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور  دکتر حبیب اله مسعودی فرید ؛ پوربافرانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،مدیر کل بهزیستی استان اصفهان خانم دکتر فرشاد ؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سجادی؛ فرماندار شهرستان نایین آقای مهندس نصرتی ومسئولین شهرستان افتتاح شد.

عباسعلی پوربافرانی ضمن تشکر از حضور دکتر فرید معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی کشور و مسئولین استان وشهرستان عنوان کرد : در جهت بهره برداری و شروع به کار این واحد خدماتی از شروع در خواست مجوز تا راه اندازی وزرای سابق و فعلی کار، تعاون ورفاه اجتماعی ،روسای سازمان بهزیستی کشور و معاونین ایشان ، مسئولین استان و شهرستان همراهی نموده وبا حمایت های امام جمعه محترم امروز این مرکز راه اندازی شد .این واحد با افزایش تعداد ظرفیت نیروی انسانی با 9نفر شروع بکارکرد و قرار است شرق استان اصفهان را با توجه به بعد مسافت پوشش دهد و انشا الله در جهت تهیه خودرو مخصوص نیز مساعدت شود .

نماینده مردم نایین ، خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیاتی که در ابتدای مراسم قرائت شد گفت : باتوجه به مفهوم این آیات امام صادق  (ع)می فرماید پیمودن راه خیر به خاطر مبارزه با هوسها وراه شر به خاطر عواقب تلخ آن است .پیشوایان دینی ما همیشه در جهت کمک به فقرا بودند .خداوند می فرماید همه مردم توان آزاد کردن برده‌ را ندارند اما راه دیگری برای قرار گرفتن در مسیر بهشت داریم و آن اینکه گرسنه ای را سیر کنیم و....

ایشان در بخش دوم سخنان خود با اشاره به آسیب‌های اجتماعی بیان کرد : ما تا الان جنگ های فرهنگی ،نظامی و اقتصادی داشته ایم  اماجنگ  فرهنگی متاسفانه پیامد آن آسیب است ،آسیب هایی که ممکن است هزینه گزافی را برای ما داشته باشد  آسیب های فضای مجازی،  قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا اینها همه آسیب است .بعضی از رفتارهای ناهنجار در جامعه که متاسفانه زیاد شده است آسیب را شکل می دهد .

آسیب های اجتماعی ممکن است ریشه در عوامل خانوادگی ،تربیتی ،محیطی و اجتماعی و شغلی داشته باشد .وظیفه این است که آسیب ها را شناسایی کنیم وبه سمت مراکز خدماتی هدایت کنیم امید است  اورژانس اجتماعی به عنوان یک حوزه خدماتی بتواند منشا خیر شود و در این دو شهرستان ارائه خدمت کند .

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مراسم آغاز به کار اورژانس اجتماعی نایین با اشاره به علل مختلف بروز آسیب‌های اجتماعی، گفت: اورژانس اجتماعی قطعه‌ای از یک پازل مدیریتی در کنترل و کاهش آسیب‌هاست که برای کنترل و کاهش آسیب‌ها، باید همه دستگاه‌های مسئول و دخیل در این حوزه با انجام وظایف خود و آگاه سازی مردم به سوی مدیریت و کاهش آسیب‌هاگام بردارند.

مرضیه فرشاد در آیین افتتاح اورژانس اجتماعی نایین گفت: سال ها در شرق استان با فقدان اورژانس اجتماعی مواجه بودیم که با پیگیری های مسئولین شهرستان نایین این اتفاق سبب شد تا در نایین راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی مصوب شود.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان این‌که اورژانس اجتماعی در شهرستان سمیرم، بهارستان و تیران سال گذشته راه‌اندازی شده است، افزود: در سال ۹۷ مجوز برای راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در شهرستان نایین صادر شده است.
او افزود: اورژانس اجتماعی نایین به عنوان هجدهمین اورژانس اجتماعی است و تنها اورژانسی است که با ده نفر نیرو آغاز به کار کرده است.

980706orjans

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.