امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای نائین، خور، بیابانک و فرخی که شب گذشته در مرکز فقهی ائمه اطهار (علیهم السلام) قم برگزار شد، نیز با بیان این که فضای مجازی نیازمند توجه عمیق و ویژه روحانیت است، اظهار داشت: جهان در عصر کنونی به دهکده مجازی تبدیل شده که خانه ای با فعالیت در فضای مجازی، کلیسای مجازی را راه اندازی نموده بود.

 وی با بیان اینکه ما به عنوان مسئولان نظام بد عمل کرده، رانت ها و فسادها چشم طمع به تضعیف دستاوردهای انقلاب اسلامی را افزایش داد، خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم به داشتن چنین مردمی که علیرغم تمام مشکلات اقتصادی، همچنان حماسه آفرینی نموده اند.

 نماینده مجلس شورای اسلامی، عدم توان در فروش نفت و فرارهای مالیاتی را از مشکلات بودجه سال 98 دانست و اذعان داشت: شهر نائین و خوروبیابانک نیازمند توجه دولتمردان بوده و در سال های گذشته مورد غفلت قرار گرفته که در معدن به عنوان مهمترین ظرفیت این منطقه کمترین سرمایه گذاری در این حوزه صورت گرفته است.

 وی جاده و راه آهن را از نیازهای اساسی منطقه نائین و خوروبیابانک دانست و اذعان داشت: خداوند را شاکریم که در آستانه چهل سالگی انقلاب مردم این منطقه از نعمت انرژی های فسیلی برخوردار شده و در حوزه بهداشت و درمان شاهد اقدامات خوبی بوده است.

  حجت الاسلام والمسلمین انصاری از طرف بیت مرحوم میرزای نائینی سخنران دیگر این گردهمایی بود و ضمن اشاره به فعالیت های مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام و با این مطلب که تأسیس فعالیت هایی چون مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام مایه خرسندی است، اذعان داشت: علمیت حوزه و فقاهت علما و اصول گرایی و توجه به مبانی اصولی فقه امر مهمی است که باید بدان توجه نمود.

 وی فهم اصولی میرزای نائینی را از پایه های اندیشه ای ایشان دانست و یاداور شد: متاسفانه برخی از طلاب، شناخت زیادی با نوع تفکرات و سیره علمی اندیشمندان و مراجع عظام حوزه های علمیه ندارند.

 حجت الاسلام والمسلمین انصاری با اشاره به این که طلاب و فضلا باید شناخت درست و دقیقی نسبت به اساتید خود داشته باشند، اذعان داشت: یکی از مشکلات حوزه این است که بنا نداریم نائینی های را تربیت نماییم؛ بلکه بر فهم مقادیر اندکی از دروس بسنده می شود.

 وی با بیان این که مرحوم میرزای نائینی برای امام زمان(عج) سرباز تربیت می کرد، خاطرنشان کرد: نائینی نه تنها فقیه و اصولی و مفسر بود، بلکه انسانی جامع الاطراف وجهانی بود.

 این نواده مرحوم میرزای نائینی با اشاره به این که مرحوم نائینی در خروج فرانسوی ها از سرزمین های اسلامی نظراتی را مطرح نموده است، اذعان داشت: در حال حاضر در جهانی با بحران اعتقادی روبرو هستیم که بحران سیاسی و اعتقادی را ایجاد نموده و به بحران های اخلاقی دامن می زند.

 وی به گستره فعالیت های دشمنان اسلام و هدف گذاری آنان برا انحراف جامعه ایرانی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: امروز بالغ بر 40 شبکه ماهواره ای وهابیت در حال فعالیت است که انحراف جوامع اسلامی به ویژه مردم ایران را دستور کار خود قرار داده اند.

 وی ضمن اشاره به دسیسه هایی برای مقابله با نقش آفرینی اجتماعی طلاب و حوزه های علمیه و به دنبال آن، ممانعت از مدیریت معنوی کشور توسط طلاب و روحانیون اشاره نمود و اذعان داشت: روحانیت کنونی باید به دنبال مدیریت معنوی عرصه های بین المللی بوده و با تقویت بنیه های علمی و ارتقاء سطح معنوی، نقش آفرینی بایسته ای داشته باشند.

 در این جلسه حجت الاسلام اسدالله رئیسی، نماینده طلاب و فضلای نائین، خور و بیابانک و فرخی نیز به بهار چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: مجلس و محفل نورانی طلاب همراه با خیرات و برکات گوناگون بوده تا قدم هایی را در راستای مکتب اهل بیت علیهم السلام و سربازان امام عصر(عج) برداریم.

 معاون آموزش مرکز تخصصی ائمه اظهار علیهم السلام ابراز داشت: طلاب و فضلا به عنوان سربازان امام عصر(عج)، باید تلاش خود را روز به روز در جهت اعتلای اندیشه الهی در جوامع بشری گسترش دهند.

 همچنین حجت الاسلام محمد علی نظری، مسئول گروه های هدایت تحصیلی حوزه علمیه قم نیز در ادامه این جلسه ضمن اشاره به حدیثی از امیرالمومنین علی علیه السلام، به طرح هدایت علمی تربیتی مدیریت سطوح عالی حوزه علمیه قم اشاره نمود و اذعان داشت: امیرالمومنین(ع) ضمن تاکید بر این که طلب مشورت کردن عین هدایت است، می فرمایند: اگر کسی صاحبان عقل را برای مشاوره استفاده کند، بر راه درست هدایت و راهنمایی خواهد شد.

 وی عنوان کرد: هم اکنون 40 مرکز و پنج هزار طلبه عضو طرح هدایت علمی-تربیت شده اند که در آن برنامه های مختلفی اجرا و عملیاتی خواهد شد.

 مسئول گروه های هدایت تحصیلی حوزه علمیه قم انتخاب یکی از اساتید امور تربیتی و ارتباط مستمر طلاب با آنان را از هدف گذاری های این طرح عنوان کرد و ابراز داشت: در این برنامه استاد ساعت خاصی را قرار داده، ضمن برنامه ریزی، تعامل با طلاب را در قالب های اردو و یا حوزه های تبلیغ گروهی پیگیری خواهد نمود.

 حجت الاسلام نظری با بیان این که تاکنون حدود 360 گروه تربیتی در حوزه های علمیه فعال شده است، ابراز داشت: در هفته 360 گروه از اساتید و طلاب ضمن استمرار ارتباط ها و استعداد سنجی ها، به تناسب استعدادها مهارت های تربیتی را در راستای شکوفایی استعداد ها و جهت دهی به آن عملیاتی می کند.

 وی با بیان این که جلسات مشاوره علمی ناظر به استعداد طلاب مورد توجه قرار می گیرد، اذعان داشت: فعال سازی استعداد سنجی ها و به دنیال آن جهت دهی طلاب برای شکوفایی استعدادها در تحصیل علوم و رشته های تخصصی صورت می گیرد.

 وی با بیان این که تاکنون بالغ بر 400 جلسه برای طرح ریزی این برنامه برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در مشاوره های علمی، ضمن استعداد سنجی، رتیه علمی و سطح دانشی طلاب کشف شده، اساتید علمی از جهت بیان و مهارت های تبلیغی را با سنجه های تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفته، از بُعد نوشتاری و قلم فرسایی طلاب غافل نبوده و از پژوهش های طلاب غفلت نکرده اند.

 وی به تأسیس و راه اندازی 400 گروه علمی از سوی طلاب اشاره نمود و خاطرنشان کرد: در طرح علمی یاد شده، اساتید در ارزشیابی تحصیلی طلاب نقش آفرین به سزایی داشته، 10 نمره امتحان به عهده مشاور علمی نهاده می شود.

 مسئول گروه های هدایت تحصیلی حوزه علمیه قم اظهار داشت: یکی از برکات طرح این است که یکی از مراکز طرح هدایت علمی و تربیتی به نام عالم وارسته شهر نائین، حضرت آیت الله میرزای نائینی راه اندازی نموده شده است.

 حجت الاسلام نظری برگزاری امتحانات کتبی و شفاهی توسط اساتید را یکی دیگر از مزایای آموزشی این طرح عنوان کرد و ابراز داشت: در کنار فعالیت های علمی تربیتی طلاب، مزایای خاصی در اختیار طلاب قرار می گیرد تا بحث معیشت زندگی روزمره طلاب را با کمترین آسیب رویرو سازد.

 وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه و یا گسترش ارائه خدمات به طلاب و فضلا در گرو فعالیت در گروه های علمی و تربیتی خواهد بود، تصریح کرد: هر سال فعالیت طلاب در این گروه ها 2 امتیاز در رتبه بندی سهمیه شهرک مهدیه لحاظ خواهد شد.

 مسئول گروه های هدایت تحصیلی حوزه علمیه قم هدف گذاری افزایش شهریه طلاب و فضلای تلاشگر و مجاهد علمی را از دیگر رویکردهای این طرح عنوان کرد و یادآور شد: امیدواریم بتوانیم برنامه طرح سطوح عالی را به سمت ارتقاء ابعاد تربیتی طلاب حرکت داده و علاوه بر توان افزایی مهارتی طلاب، مباحث حدیثی طلاب را در دستور کار قرار دهیم

منبع : خبر گزاری حوزه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در نشست شریعتمداری با نمایندگان تاکید شد که بخشی از برنامه های پیشنهادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از جمله تخصیص حدود ۷ هزار میلیارد تومان منابع برای فقر مطلق در بحث بودجه سال ۹۸ مدنظر قرار گرفته است.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بخش دوم نشست خبری عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور وبیابانک با اصحاب رسانه

از دیگر سوالاتی که در این نشست خبری مطرح گردید میزان تحقق و تصویب بودجه بود که عضو هیئت رییسه فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی اینگونه پاسخ داد :
درآمد کشور ما همچنان برنفت و مالیات است. در بخش نفت باید از ظرفیت‌های موجود استفاده شود و از این نعمت خدادادی درست استفاده کنیم و از خام فروشی بپرهیزیم ضمن اینکه متاسفانه هنوز نتوانسته ایم وابستگی به نفت را به میزان مورد نظر کاهش دهیم. همچنین در راستای تحریم های ظالمانه آمریکا فشار های مختلفی بر روی کشور هست تا نتوانیم نفت خود را به آسانی بفروشیم.
در سال های ۹۶ و ۹۷ بر اساس برآوردها حدود دو و نیم میلیون بشکه نفت در روز می فروختیم که الان خیلی کمتر است. بنابراین همه بودجه تحقق نیافت. انشاءالله با راهنمایی های مقام معظم رهبری و همت والای مردم و تدبیر دولت در این زمینه به موفقیت برسیم تا انشا الله بودجه کشور با تخصیص خوبی روبرو گردد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خودتان در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان نایین راضی هستید اینگونه پاسخ داد :
حوزه بهداشت و درمان بسیار وسیع است. در اینجا از آقای دکتر هاشمی تشکر می کنم. ایشان یکی از وزرای بسیار خوب ، شجاع و جدی بودند. برای آقای دکتر نمکی سرپرست جدید وزارتخانه هم آرزوی موفقیت می کنم.
از آنجا که سلامت مردم به حوزه بهداشت ودرمان وابسته است نیاز به توجه ویژه دارد. در مورد شهرستان نایین بعد از چندین سال مردم از امکانات خوبی برخوردار شدند. یکی از این تجهیزات دستگاه OPG است که با راه اندازی آن مشکل مردم شهرستان در حوزه دندان پزشکی پس از سالها مرتفع گردید. در حوزه تجهیزات پزشکی به شخصه راضی هستم و امکانات خوبی برای شهرستان فراهم شده است. MRI نیز در حال انجام است. با توجه به مشکلاتی که در کشور داریم نسبت به جمعیت منطقه از همه نقاط بهتر هستیم. به جرات می توان گفت هیچ کجای دیگر در کشور که از نظر جمعیت با ما برابر باشد چنین امکاناتی را در حوزه بهداشت و درمان دارا نیست. در حوزه مدیریت و پرسنل همه زحمت می کشند دو مورد عمده ای که وجود دارد بعضا از پرسنل شکایت دارند. از مردم عزیز می خواهم که صبر وحوصله بیشتری داشته باشند و پرسنل عزیز نیز همکاری بیشتری داشته باشند. در مورد کمبود متخصص، برای متخصصان ارولوژی، مغز و اعصاب، طب اورژانس و پوست نیز درخواست داده ایم و پیگیری های زیادی انجام شده است انشا الله با قول هایی که داده اند، امیدواریم حضور این متخصصین نیز در شهرستان منجر به تکمیل کادر تخصصی شود. در خصوص راه اندازی بیمارستان افضلیان نیز باید عرض کنم با توجه به اینکه بیمارستان فعلی از نطر فضا و نحوه ساخت با مشکلاتی روبروست اگر بیمارستان افضلیان به اتمام برسد سطح امکانات بهداشت و درمان شهرستان به سطح بسیار بالایی خواهد رسید که در این زمینه نیز فاز دوم این بیمارستان با اعتبار خوبی آغاز گردیده است.
عضو هیئت رییسه فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی در حوزه اشتغال نیز پاسخگوی خبرنگاران بود و در این زمینه گفت:
در یک بررسی کلی و در مقایسه با کل کشور وضعیت اشتغال موجود در شهرستان وعدم اخراج و تعدیل کارگران بهتر از جاهای دیگر بوده است به گونه ای که در استان اصفهان ۲۸ هزار نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که این آمار را در شهرستان نایین در مقایسه با سایر شهرستان ها اگر بررسی کنیم بسیار کمتر است. با توجه به بازار دچار رکود سعی شده شغل های موجود حمایت شود ، مشکلاتی وجود داشته که سعی شده مرتفع شود. در حوزه قطعه‌سازی هم با ملاقاتی با وزیر صمت داشتم. هم تذکر داده شد در این مدت و همچنین طرح های توسعه ای نیز در برخی واحد ها انجام گرفت.
با توجه به شرایط اقتصادی که کسی حاضر به سرمایه‌گذاری نبود، خدا را شکر اقدامات خوبی انجام شد. کارخانه روماک که در حوزه تسهیلات ودستگاه ها مشکل داشتند پیگیری های زیادی شد که انشاالله امکان راه اندازی این واحد تا پایان سال وجود دارد. واحد های صنعتی و معدنی دیگری از جمله تولید کنسانتره ، گلوله های سرامیکی ، خشکبار خاورمیانه ، کارخانه بسته بندی مواد غذایی، کارخانه کاغذ سنگی در حال پیگیری و انجام مراحل کار هستند .کارخانه فولاد بدون دخالت ما  توسط سرمایه گذاران داخلی انجام شده ولی اگر جایی نیاز بوده کمک شده است.در مورد کارخانه تجهیزات پزشکی که کلنگ آن زده شده تامین دستگاه‌های مربوطه در حال پیگیری است. اگر کسی حاضر به سرمایه‌گذاری باشد می تواند از طریق شرکت آوین طب در این حوزه این کار را انجام بدهد. اضافه شدن ۱۰۰ نفر به حوزه پرسنلی در توسعه معدن نخلک  ، آماده شدن  یک واحد تولیدی در فرخی و دو مجتمع خدماتی رفاهی  از دیگر مواردی بود که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به آن اشاره نمودند .
نماینده مردم شهرستان های نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص پروژه ساخت کتابخانه در نایین نیز گفت دستگاه های ذیربط متاسفانه اعتبارات کتابخانه را در جاهای دیگر هزینه ولی علیرغم وجود بروکراسی های اداری که مانع از انجام کار می شود آن را پیگیری نموده تا با توجه به هزینه ای بالغ بر دو میلیارد تومان  که مورد نیاز است این پروژه انجام شود.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسسبت به عدم کنترل قیمت کالاها انتقاد کرد و گفت: با وجود تخصیص یارانه به برخی دامداران نظارتی بر افزایش قیمت گوشت نیست.

مقالات دیگر...

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.