ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

در نشست علنی روز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی عباسعلی پوربافرانی به مسئولان اجرایی کشور به شرح ذیل  تذکرداد:

تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نایین، خوروبیابانک به وزیر اقتصاد: تسریع در پرداخت وام‌های ازدواج و توجه به افزایش قیمت کالا

تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی به ریاست جمهور، جبران خسارت های وارده به ساکنین مناطق نزدیک به معادن

همچنین تذکر به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی؛ در خصوص علت عدم اجرای بند ج ماده 35 برنامه ششم توسعه مبنی بر برق دار کردن چاه های آب کشاورزی.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عباسعلی پوربافرانی نماینده نائین ، خوروبیابانک در مجلس گفت: اگر مسؤول اصلی ستاد مقابله با کرونا شخص آقای روحانی و یا معاون اول ایشان باشد هماهنگی بهتری بین دستگاه‌ها در زمینه مقابله با این ویروس صورت می‌گیرد.

پوربافرانی با بیان اینکه در مقابله با شیوع ویروس کرونا همه دستگاه‌ها باید همکاری داشته باشند، اظهار داشت: معتقدیم که وزیر بهداشت بهتر است به دلیل گستردگی کار فعلاً به موضوع سلامت بپردازد و تهیه اقلام و توزیع کالاها که بیشتر به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می‌شود از دوش ایشان برداشته شود.

وی افزود: اگر مسؤول اصلی کرونا شخص آقای روحانی و یا معاون اول ایشان یعنی آقای جهانگیری باشد هماهنگی بهتری بین دستگاه‌ها در زمینه مقابله با این ویروس صورت می‌گیرد.
نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت تاکنون خدمات ارزنده‌ای در زمینه مقابله با ویروس کرونا صورت داده است. بنابراین نیازمند همدلی و وحدت ملی و دستگاه‌های کشور برای مقابله با این ویروس هستیم.

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

اینک که دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی خود به سر می برد و توفیق حضور اینجانب در عرصه رقابت برای انتخابات مجلس یازدهم میسر نگردید《به دلیل غرض ورزی هایی که گزارش آن را در مکان و زمان مناسب اطلاع رسانی خواهم کرد》بر خود لازم می دانم مراتب تشکر قلبی خود را از اعتماد به این حقیر در انتخابات دهم مجلس تقدیم نموده و از  همراهی و مساعی شما عزیزان در طول ۴ سال خدمت در سنگر مقدس مجلس شورای اسلامی صمیمانه قدردانی نمایم.
همانگونه که مستحضرید در دوران نمایندگی مجلس سعی کردم با فعال نمودن دفاتر، پاسخ به تماس ها، ملاقاتهای حضوری و حضور در فضای مجازی با عمل به وعده ها پیگیر مطالبات شما عزیزان باشم .
امید است ضمن عفو بنده به دلیل نواقص احتمالی چنانچه موضوعی منعکس نموده و تا کنون از سوی اینجانب و دفاتر نتیجه ای اعم از مثبت یا منفی دریافت ننموده اید 《با اولویت موارد عمومی》 مقتضی است به منظور تعیین تکلیف نهایی مراتب را حداکثر تا تاریخ  ۹۹/۲/۲۸ از طریق تلفن، فاکس یا فضای مجازی(به شرح ذیل) منعکس تا ضمن پیگیری نهایی تا قبل از پایان دوره دهم مجلس(۹۹/۳/۶)  به اطلاع ذینفع یا ذینفعان برسد. التماس دعا
سربلند و سلامت باشید
دفتر تهران
تلفن ۰۲۱۳۳۵۲۳۹۸۹ وفاکس ۰۲۱۳۹۹۳۲۵۹۳
 نایین
 تلفن۰۳۱۴۶۲۶۲۸۱۲ و فاکس۰۳۱۴۶۲۶۲۸۱۱
و خوروبیابانک    تلفکس ۰۳۱۴۶۳۲۲۱۹۴

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشگیری را مهمترین اولویت در بین مردم دانست و گفت: اگر مردم توصیه‌ها را رعایت نکنند و همه دست به دست هم ندهند، ویروس کرونا قابل کنترل نخواهد بود

 

عباسعلی پوربافرانی اظهار کرد: قبل از شیوع این ویروس باید بایدها و نبایدهایی را برای پیشگیری از کرونا انجام می‌دادیم، اما به هر حال این کار صورت نگرفت. امروز هم با وضعیتی مواجه هستیم که اگر مردم توصیه‌ها را رعایت نکنند و همه دست به دست هم ندهند، ویروس کرونا قابل کنترل نخواهد بود. یک بخش مهم مقابله با کرونا، پیشگیری است و در حال حاضر شعار «پیشگیری مقدم بر درمان» باید توسط همه رعایت شود.

او در ادامه با تاکید بر شناسایی سریع و قرنطینه افراد مبتلاء به کرونا، گفت: اولویت مهم بعدی، درمان است که باید موارد مشکوک و مبتلاء در اسرع وقت شناسایی و قرنطینه شوند تا اتفاق جدیدی رخ ندهد. مادامی که مردم موضوع پیشگیری را رعایت نکنند و بحث درمان موارد مشکوک و مبتلاء شکل نگیرد، قطعا این ویروس کنترل نخواهد شد. این کار عزم همگانی می‌خواهد و دست یک وزارتخانه و بخش نیست و همه بخش‌ها و مردم باید دست به دست هم دهند تا ویروس ریشه کن شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از ناهماهنگی در مقابله با کرونا تصریح کرد: تصمیمات اگر در ستاد اصلی گرفته شود، قابل اجرا خواهد بود. استان‌ها می‌توانند خودشان تصمیمی بگیرند ولی این تصمیمات خاص در استان‌ها، اگر هماهنگی در بین کل کشور حاکم نباشد، اثرگذار نخواهد بود.

پوربافرانی، بیان کرد: شهرستان نائین و خور و بیابانک به خودی خود مشکلی ندارند ولی ترددها عامل انتقال بیماری هستند. مسافرین دیگر شهرهایی که اصالتا نائینی و خورو بیابانکی هستند وقتی وارد شهر می‌شوند اگر مشکوک باشند و شناسایی نشوند بقیه را هم مبتلا می‌کنند؛ بنابراین در اسرع وقت فراد مشکوک به کرونا باید شناسایی و قرنطینه شوند.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تصمیمات باید در ستاد مبارزه با کرونا گرفته شده و بر اساس شرایط هر استان، اختیارات لازم به آن استان داده شود؛ اما اگر قرار است شهر یا استانی قرنطینه شود، آن تصمیم باید در سطح کلان گرفته شود. نمی‌توان راه‌های ارتباطی یک استان را بست چراکه یک بخش رفت و آمدها و ترددها کرونا است درحالی که بخش‌های مختلف اقتصادی و جابجایی کالا هم مطرح است. بنابراین باید با تدابیر لازم و مشخص کردن موارد جایگزین، منع رفت و آمد در کشور را اتخاذ کنیم.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

جناب آقای دکتر عباس رضایی

استاندار محترم استان اصفهان و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان

سلام علیکم

احتراماً با تبریک ولادت با سعادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام و با توجه به پیگیری های قبلی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان های نایین و خور و بیابانک و ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در این راستا به ویژه تلاش‌های پرسنل سختکوش حوزه سلامت در دو شهرستان و کلیه اقصا نقاط کشور به استحضار می رساند شهرستان‌های مذکور به دلیل قرار گرفتن در محور ترانزیت شمال به جنوب و غرب به شرق و اینکه روزانه محل تردد بسیاری از افراد می باشد نیازمند توجه خاص و ویژه بوده و نیازمند عزم جدی مردم و مسئولین برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا میباشد با عنایت به مراتب فوق و لزوم پیشگیری از شیوع بیماری در دو شهرستان مقتضی است دستور فرمایید نسبت به استقرار تیم های ارزیاب در مبادی ۲ شهرستان اقدام شود و یا به هر نحو ممکن از ورود افراد مشکوک یا مبتلا تا بهبودی کامل جلوگیری شود شایان ذکر است در صورت عدم اتخاذ تدبیر پیشگیرانه در دو شهرستان با توجه به نبود امکانات مناسب در اپیدمی در حوزه درمان همچنین راه های مواصلاتی نامناسب و بعد مسافت امکان ارائه خدمات سخت و دشوار خواهد بود . امید است با رعایت اصل« پیشگیری مقدم بر درمان »و با همکاری همه مردم و عزم مسئولین از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم

عباسعلی پوربافرانی

نماینده مردم شریف شهرستان های نایین ، خور وبیابانک

 

مقالات دیگر...

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.