پور بافرانی در نطق میان‌دستور: حمله به سوریه باتلاقی برای مزدوران جنگ نیابتی و تروریست‌های تکفیری است/ تاکید بر ارز تک نرخی اعتبار سایر تصمیمات را زیرسوال می‌برد.

صحن مجلس
ابزارها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: پافشاری دولت و بانک مرکزی بر یک نرخ ثابت که با حجم ذخایر ارزی متناسب نیست اعتبار سایر تصمیمات خوب دولت در حوزه ارز را زیر سوال می‌برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباسعلی پوربافرانی در نطق میان دستور خود در نشست امروز(سه‌شنبه 28 فروردین‌ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: امروز جهان با آزمونی متفاوت روبه‌رو است و کشورهای به اصطلاح مدافع حقوق بشر اما ظالم‌ترین حکومت‌ها در تاریخ بشریت آمریکا و هم‌پیمانان جنایتکار و خیانتکارش در نظام سلطه و غلام حلقه به گوش آنها رژیم جاهل و خائن آل سعود بداند که حملات مذبوحانه آنها به ملت و دولت سوریه نه‌تنها نمی‌تواند در جبهه گسترده مقاومت رخنه ایجاد کند بلکه باتلاقی است برای مزدوران جنگ نیابتی و تروریست‌های تکفیری.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال 97 به درایت مقام معظم رهبری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد تا رسالت دست‌اندرکاران در حمایت از تولید و اشتغال با بیانی دیگر رقم زده شود،گفت: تولید کالای باکیفیت ایرانی مساوی است با حمایت قاطع از تولید، حمایت از تولیدکننده،حمایت از ایده و ابتکار،حمایت از تخصص و تعهد، حمایت از تلاش و پشتکار و حمایت از کار و کارگر است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌منظور تولید کالای با کیفیت باید به مهم‌ترین بُعد یعنی نیروی انسانی توجه شود، ادامه داد: کارگری که به سختی تلاش می‌کند اما ماه‌ها مطالبات معوقه دارد؛کارگری که بعضا از او بیگاری کشیده می‌شود و کارگری که تحصیلاتش در خدمت تولید نباشد انگیزه‌ آن برای تولید کاهش پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط نظر مقام معظم رهبری یک راهبر استراتژیک در حوزه تولید و اشتغال است، عنوان کرد: انجام تکالیف و تعهدات دستگاه‌های متولی حمایت از اشتغال و تولید نقش اساسی در کیفیت دارند، دستگاه‌ها دست‌اندر کار رسالت خود را از حیطه رسانه و شعار فراتر برده و در عملکرد خود نشان دهند حامی کالای ایرانی هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد بانک‌ها، بروکراسی مختلف اداری انگیزه سرمایه‌گذار را کاهش داده و افت سرمایه و تبعات اقتصادی را به‌دنبال دارد، تصریح کرد: پافشاری دولت و بانک مرکزی بر یک نرخ ثابت که با حجم ذخایر ارزی متناسب نیست اعتبار سایر تصمیمات خوب دولت در حوزه ارز را زیر سوال می‌برد، تک نرخی زمانی موضوعیت دارد که بتوان ارز لازم را برای هر فرد تامین کرد.

وی با اشاره به اینکه چه کسی مقابل ضرر و زیان مردمی که برای مسافرت‌های زیارتی درمان، تحصیل و برای حوزه تولید و اشتغال با تغییر نرخ ارز مواجه شده‌اند پاسخگو است، ادامه داد: چه مدیریتی است که مردم باید تاوان ضعف آن را پرداخت کنند،کدام نظارت مردم به حقوق پایمال شده خود در حوزه ارزی برسند.

پوربافرانی با تاکید بر اینکه مسئله آب در کشور یک معضل جدی و اساسی است و اختصاص به یک منطقه و استان ندارد و عدم مدیریت صحیح منابع آب کشور را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند، گفت: مدیریت حوزه آبریزها به‌ویژه در حوزه زاینده رود نیازمند تدبیر جدی و اساسی است، ضمن تشکر از استاندار اصفهان در این زمینه تذکر می‌دهم مصوبات شورای عالی آب و به‌ویژه مصوبه 9 ماده‌ای که حق مردم و کشاورزان است باید عملیاتی شود.

پرهیز از قوم گرایی و تفکر منطقه‌ای راهکار رسیدن به حل مسئله است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت زود، تهدید، هل دادن، شکستن ، قطع کردن و اغتشاش در هیچ حوزه‌ای نه در در حوزه آب و نه در حوزه ارز جواب نمی‌دهد، پرهیز از قوم گرایی و تفکر منطقه‌ای راهکار رسیدن به حل مسئله است، اضافه کرد: وسعت استراتژیک منطقه سبب شده حجم زیادی از محورهای مواصلاتی کشور در شهرستان‌های خور و بیابانک واقع شود، متاسفانه محورهای مواصلاتی اصفهان- نائین، اردستان-نائین، اردکان-نائین، نائین-خور و بیابانک، نائین – جندق، جندق – معلمان و خور – طبس نیازمند به‌سازی، بازسازی و بعضا احداث هستند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از راه‌های روستایی در دو شهرستان نائین و خور و بیابانک، ورودی مسکن مهر نائین، پیگیری حقوق مالکین مسکن 150 واحدی نائین و پیگیری مسائل مسکن مهر در سایر شهرها نیازمند تدبیر جدی است، عنوان کرد: ضمن تشکر از دست‌اندرکاران حوزه گاز، تسریع در اجرای پروژه گازرسانی به چهار شهر انارک، خور، جندق و فرخی و روستاهای چوپانان و انارک در دستور کار مسئولین قرار بگیرد.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مناقصه آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی نائین که خود مدیریت مصرف بهینه آب است نیز در دستورکار قرار بگیرد،تصریح کرد:ضمن تشکر از وراث خَیر "مرحوم حاج رضا افضلیان نائینی" که با امضاء تفاهم‌نامه زمینه واگذاری بیمارستان خیرساز با 40 درصد پیشرفت فیزیکی را به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فراهم نمودند و تشکر از وزیر بهداشت درخواست دارم در تکمیل پروژه و فرآیند برگزاری مناقصه دستور تسریع صادر کنند.

نماینده مردم نایین،خور و بیابانک در مجلس،در پایان خاطرنشان کرد:استدعا دارم از حقوق نیروهای حق‌التدریس،آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی، معلمین و فرهنگیان بازنشسته در طرح‌ها و لوایح حمایت شود./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.