پوربافرانی :افزایش ۱۰ درصدی درآمد دهیاری ها با مصوبه معافیت مالیاتی

صحن مجلس
ابزارها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده مجلس دهم گفت: با معاف شدن دهیاری ها از پرداخت مالیات حداقل سالانه ۱۰ درصد به درآمد آن ها افزوده خواهد شد که این مسئله قطعا در توسعه روستاها و مناطق محروم اثرگذار خواهد شد.

 عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصوبه روز گذشته مجلس برای معافیت دهیاری ها از پرداخت مالیات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس لایحه اصلاح بند 3 ماده 2 قانون مالیات های مستقیم، دهیاری ها از زمان اجرای قانون، دیگر موظف به پرداخت مالیات نخواهند بود.

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی شهرداری ها از پرداخت مالیات معاف هستند، اما متأسفانه دهیاری ها در زمان تصویب قانون مالیات مستقیم مشمول معافیت مالیاتی نشدند، این در حالی است که دهیاری ها نسبت به شهرداری ها از درآمد بسیار پایین تری برخوردار هستند.

وی گفت: در سال گذشته 50 نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای خواستار بررسی فوری لایحه اصلاح بند 3 ماده 2 قانون مالیات های مستقیم شدند و در نهایت لایحه مذکور در اولویت بررسی قرار گرفته و روز گذشته این لایحه تصویب شد.

افزایش 10 درصدی درآمد روستاها با معافیت مالیاتی دهیاری ها

پوربافرانی افزود: با معاف شدن دهیاری ها از پرداخت مالیات حداقل سالانه 10 درصد به درآمد آن ها افزوده خواهد شد که این مسئله قطعا در توسعه روستاها و مناطق محروم اثرگذار خواهد شد.

دریافت مالیات از درآمد دهیاری ها ظلم به روستاییان بود

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به طور حتم دریافت مالیات از درآمد دهیاری ها ظلم به روستاییان بود که خوشبختانه با همکاری مجلس و دولت این مشکل بزرگ برطرف شد.

تسریع در پروژه های عمرانی روستایی با معافیت مالیاتی دهیاری ها

وی افزود: در شرایط کنونی برای اجرای هر طرح عمرانی در روستاها نیازمند تخصیص اعتبارات لازم هستیم، حال می توان از محل و میزان اعتبار پرداختی جهت مالیات دهیاری ها، اجرای پروژه های عمرانی در روستاها را تسریع ببخشیم.

معافیت مالیاتی دهیاری ها موجب افزایش 20 درصدی اجرای پروژه های عمرانی در روستاها می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با استفاده از منابع مرتبط با مالیات دهیاری ها و صرفه جویی بیشتر می توان تا 20 درصد اجرای پروژه های عمرانی در روستاها را افزایش داد./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.