پوربافرانى در سؤال از وزیر علوم : علت نابسامانی آموزش عالی چیست؟

مجلس
ابزارها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم شریف شهرستان های نایین و خور و بیابانک از پاسخ های وزیر علوم قانع نشد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، نشست روز (سه شنبه، 10 مهرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین وی و جمعی از نمایندگان به منظور طرح سوال از منصور غلامی در رابطه با پاره ای از مشکلات حوزه آموزش عالی و دانشگاهی برگزار شد.براین اساس از میان 5 نفر نماینده سوال کننده یک نفر از پاسخ های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قانع و 4 نفر دیگر به وی برای حل و فصل مشکلات 2 هفته فرصت دادند.

عباسعلی پوربافرانی در توضیح سوال خود از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطرح کرد: علت نابسامانی آموزش عالی چیست. طرح آمایش سرزمین اجرا نمی شود، دانشگاه ها بدون وجود زیرساخت ها در شهرها گسترش پیدا می کنند به طور مثال در شهری با 2 دبیرستان، 4 دانشگاه به چه کاری می آید.

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کیفیت آموزشی کاهش پیدا کرده است، ادامه داد: برخی واحدها 300 دانشجو دارند در حالی که حتی یک هیات علمی نیز در این مراکز وجود ندارد، دانشگاه پیام نور در برخی شهرها 3 هزار نفر ظرفیت دارد در حالی که 300 نفر دانشجو جذب کرده است.

ساماندهی آموزش عالی با هدف صرفه جویی در منابع در حال انجام است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این نماینده، گفت: ساماندهی با هدف صرفه جویی در منابع انجام می شود، طرح آمایش با توجه به موجودی هیات علمی، فضای فیزیکی، جذب بیشتر دانشجو و غیره در حال نهایی شدن است.

غلامی اضافه کرد: ما به دنبال جلوگیری از موازی کاری هستیم و ارائه رشته ها براساس ظرفیت ها در دستور کار قرار دارد.

براساس این گزارش در پایان مقرر گردید جلساتی میان پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت علوم به منظور بررسی موارد مطرح شده برگزار شود و نتیجه طی 2 هفته آینده به کمیسیون اعلام گردد

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.