پوربافرانی تاکید کرد: منافع مردم محور تصمیم‌ ایران در برابر اقدامات خصمانه آمریکا

مجلس
ابزارها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، تاکید کرد: جمهوری اسلامی تصمیم نهایی در برابر اقدامات آمریکا را بر اساس منافع مردم اتخاذ خواهد کرد.

 عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری اقدامات خصمانه اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحریم‌های نفتی، هسته‌ای و حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی از گذشته به دنبال دفاع از حقوق ملت و نظام بوده و هیچ گاه به حقوق دیگران تجاوز نکرده است، تصمیم‌گیری در واکنش به اقدامات اخیر آمریکا هم در جهت حفظ حقوق مردم و نظام خواهد بود.

تصمیم‌گیری پس از بررسی و حلاجی فراوان

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شرایط خاص کشور اقتضا می‌کند که جلسات متعددی در این زمینه تشکیل شود و بعد از بررسی و حلاجی تصمیم که به نفع مردم باشد، اتخاذ گردد. این تصمیم قطعا مرتبط با عملکرد طرف‌های مقابل ایران هم است.

وی افزود: عملکرد آمریکایی‌ها می‌تواند موارد متعددی را در تصمیم‌گیری ایران روشن سازد، همه چیزهایی که جمهوری اسلامی در حوزه غنی سازی و حوزه‌های دفاعی دنبال می‌کند نشان از توان و استقلال ایران دارد.

تعهد ایران تا مادامی که طرف‌های مقابل متعهد به برجام بمانند

پوربافرانی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران تا مادامی که کشورهای دیگر به تعهدات بین‌المللی خود در حوزه برجام و غیره پایبند باشند، به تعهدات خود عمل خواهد کرد اما در صورتی که طرف‌های مقابل تعهدات بین‌المللی را زیر پا بگذارند، ما نیز به همان شیوه عمل می‌کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران بر اساس منافع مردم تصمیم‌ نهایی را اتخاذ خواهد کرد، ما در این حوزه دست به کاری که موجب تضعیف حوزه دفاعی جمهوری اسلامی و خلاف منفعت مردم باشد، نخواهیم زد.

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.