در نشست وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس مطرح شد تلاش مونسان برای توزیع یکنواخت گردشگری و توسعه دیپلماسی فرهنگی

مجلس
ابزارها
ساختار
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نشست مشترک وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس به منظور بررسی وضعیت گردشگری در کشور و نقش آن در اشتغالزایی برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعضای فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شب گذشته (دوشنبه 15 مهر) به منظور بررسی وضعیت گردشگری در کشور و نقش آن در اشتغالزایی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

عباسعلی پوربافرانی یکی از اعضای فراکسیون تولید و اشتغال در این جلسه با بیان اینکه آثار تاریخی اصفهان قدمتی 1200 ساله دارد که تنها 85 اثر از آنها ثبت شده است، گفت: ما در این منطقه حداقل 350 اثر باارزش شناسنامه دار داریم که هنوز ثبت نشده اند که خانه آیت الله نایینی یکی از آنهاست.

نماینده نایین، خورو بیابانک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای ثبت آثار تاریخی باید بسیج همگانی راه اندازی شده و این روند بدون بروکراسی اداری صورت گیرد، یادآور شد: ما مدتهاست به دنبال ثبت فرش نایین هستیم، اما کاغذبازی ها مانع از موفقیت ما در این زمینه شده است، از سوی دیگر انتظار داریم برای ثبت آثار تاریخی اولویت بندی صورت گیرد، چرا که ما در این منطقه قلعه ای را در ارتفاعات داریم که بخشی از آن ریخته است و این در حالی است که می شد تنها با تخصیص 300 میلیون تومان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: در مورد اوقاف تفاهم نامه منعقد نشده است، و این در حالی است که این مهم دارای اهمیت ویژه ای است، کما اینکه ما 4 کاروانسرا داریم که در حال از بین رفتن است. همچنین در حوزه گردشگری از ظرفیت بالایی در زمینه بوم گردی در کویر برخوردار هستیم، همچنین آبشار نمکی و خواص آن یکی از مهمترین مواردی است که می تواند نقش مهمی درجذب گردشگر خارجی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان ضمن تاکید بر اینکه بیمه صنایع دستی از اهمیت بسزایی برخوردار است، یادآور شد: در حوزه گردشگری سلامت نیز باید اداره ای تحت این عنوان تاسیس شود تا بتوان این حوزه را نیز ارتقا بخشید. همچنین عملکرد صندوق احیا باید مشخص شود./

برای دریافت آخرین خبر ها ایمیل خود را در اینجا ثبت نمایید.